Anasayfa / Haberler / 2019 Yılı Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Tahminleri

2019 Yılı Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Tahminleri

Dolar, 2019 yılının sonunda, ekonominin Türkiyeyi disipline ettiği, ithalat-ihracat dengesi, ülkenin merkez bankası tarafından alınan ekonomik kararların iç ve dış politikadaki gelişmelerle yakından ilgili olduğu sorusu olurdu. Özellikle, FED ve Avrupa Merkez Bankası’nın döviz kararları, doların yıl sonunda ne kadar olacağı sorusunun cevabı olacaktır. Ayrıca, Merkez Bankası ve bazı kişi ve kuruluşlar, doların yıl sonunda ne kadar olacağını tahmin ediyor.

2019 Yılı Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Tahminleri

Merkez Bankası’nın ekonomi alanında yaptığı açıklamalar yatırımcılar ve ekonomistler için son derece önemlidir. Ayrıca, Türkiye’nin para politikasının belirlenmesinde söz sahibi olan Dolar Merkez Bankası veya diğer para birimlerinin Türk lirasındaki değer kaybına karşı hazine ve Maliye Bakanlığı’na karşı yaşayabilmeleri için gerekli önlemleri almaya yetkilidir.

Merkez Bankası, 2019 yılındaki dolar kuru tahminini 6,18 TL olarak açıkladı.

Dolar 2019 Yılı Sonuna Göre Çift Haneli Rakamlara Ulaşacak mı?

Doların yılsonu itibariyle, 10 kilo, 11 kilo veya hatta daha fazla sosyal medya olduğunu iddia edenlerden ve onları yayanlar var. En azından kısa vadede, mevcut koşullarda doların bu kadar olumlu rakamlara ulaşması mümkün değil. Çünkü Türkiye ekonomisi göründüğü kadar büyük bir krizde değil. Ayrıca, hem Hazine hem de Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası doların seyri ile ilgili gerekli önlemleri almaktadır. Bu nedenle, spekülatif yönler veya yapısal ekonomik kriz ortaya çıkmadıkça, doların afet seviyelerine ulaşması mümkün değildir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar? 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 241. Maddesi; Tefeciliğin tanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir