Anasayfa / Bankalar / Arabanın tamamına kredi veren bankalar hangileridir

Arabanın tamamına kredi veren bankalar hangileridir

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Ekonominin yüksek olduğu günümüzde, her birey kişisel ihtiyaçlarını gidermek için ihtiyaç kredilerine yönelmektedir. Nakit para sıkıntısı her sektörde hissedildiğinden, nakit para sıkıntısı krediler ile karşılanır. Aynı şekilde araba ve vb. taşınmaz mal, mülk alımı içinde bankalar uygun faizler ile vadeler sunar. Her bankanın kendine özgü politikaları ve kuralları vardır. Bu doğrultuda, müşterilerinin özel durumuna göre kişiye özel kredi seçeneklerinde; uygun faizli ya da uzun süreli vade imkanı sunabilirler. Uygun faizli araba kredileri de aynı şekilde kişiye göre değişebilir. Araba kredilerinde ve ev. Vb. mal, mülk kredilerinde öncelikle genellikle arabanın belirli tutarı kadar peşinat istenir kalanı içinse kredi yapılabilir. Fakat, günümüzde araba kredisinin tamamını karşılayan banka kredileri de mevcuttur.

 

Araba Kredisi Veren Bankalar

Araba fiyatları, ekonomi bazlı oldukça yüksektir. Sıfır bir araç 50 bin TL’den başlayan fiyatlara sahiptir. Bu durumda araç sahibi olmak için, gelir dengesinin de yüksek olması gerekir. Günümüzde orta sınıf bir ailenin ya da bireyin bu durumu göz önüne aldığımızda, kredisiz şekilde araç sahibi olması imkansızdır. Bu durumlar neticesinde, peşinat dahi ödemeyecek durumda olan bireyler arabanın tamamına kredi veren bankalar araştırmasına gidilebilir.

 

Araba kredisi kullanırken, banka aracın fatura fiyatına değil de kasko değerine bakmaktadır. Bu nedenle ikinci bir araç için yüksek fatura kestirseniz dahi, banka bunu dikkate almayacaktır. Aynı şekilde devletin de getirdiği yasaya göre; en fazla 100 bin TL değerindeki bir araç için, fatura bedelinin %75 kadarı için kredi kullanılmasına izin verilmektedir. 100 bin TL’nin altındaki fiyatlardaki araçlar içinse % 80 oranında kullanmanıza izin verilir. Bu durum göz önüne alındığında, arabanın tamamına kredi veren bankalar bulunmamaktadır. Yani ihtiyaç kredi ile tamamını karşılayabilir ya da peşinat için ihtiyaç kredisi çekebilir, veya aracın tamamına kredi sunan galeriler ile görüşme yapabilirsiniz. Bazı galeriler sizin adınıza bankalardan kredi almaktadır.

 

Uygun Faizle Araba Kredisi Veren Bankalar

İstediğiniz arabayı, bütçeniz doğrultusunda bankanın size sunduğu vade ve uygun faizli araba kredisi doğrultusunda taksitlendirerek satın alabilirsiniz. Bankalar araç alımında, ikinci ya da sıfır araçlar için kredi veriyor, fakat ikinci el araç alımında bankaların politikaları gereği aracın en az 5 yaşın üzerinde olması gerekiyor. Aksi takdirde ikinci araç için kredi kullanamayabilirsiniz.

Bankalar araba kredi verirken, kasko bedelini göz önünde bulunduruyor. Fakat, kasko değeri aracın normal değerinden düşük ya da yüksek bedel olabiliyor. Bu tamamen aracın mevcut durumuna göre belirlenmektedir. Örneğin, kasko değeri 50 bin olan bir araç için banka size % 75 oranında kredi kullandırabilir. Kasko değerinin genellikle yüksek olduğunu belirtebiliriz.

 

 

Arabanın tamamına kredi veren bankalar hangileridir
Arabanın tamamına kredi veren bankalar hangileridir

 

 

 

En Uygun Faizli Araba Kredisi Veren Bankalar

Arabanın tamamına kredi veren bankalar konusunda, önceden belirttiğimiz gibi buna ulaşmanız mümkün değil. Fakat, müşterisi olduğunuz ya da uygun faizli kredi veren bir bankadan ihtiyaç kredi alarak, aracınızı alabilir ve ihtiyaç kredisi dahilinde aracınızın tamamını ödeyebilirsiniz.

 

Uygun Faizli Araba Kredileri

Piyasada bulunan uygun faizli araba kredileri ve kampanyaları doğrultusunda ya da uygun faizli ihtiyaç kredileri ile araç satın alabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, ihtiyaç kredisini uygun faizler ile kullanarak satın alacağınızı aracın tamamı için kredi kullanabilirsiniz. Tabii ki arabanın tamamına kredi veren bankalar ya da ihtiyaç kredisi veren banklar bazı noktalara dikkat etmektedir.

  • Bireyin kredi notunun yüksek olması gerekir.
  • SGK Hizmet dökümü olmalıdır. En az 5 aylık sigortalı olması gerekir.
  • Düzenli bir gelirinin olması gerekir.
  • Ev tabusu ya da iş yeri tabusu varsa, teminat olarak gösterilebilir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir

İçindekiler1 Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir ?1.1 Ödenmeyen Borçların İşlem Süreci ve Zaman Aşımı1.2 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir