Anasayfa / Kredi / Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır

Arıcılık kredisi için özel bir gereklilik yoktur. 18 yaşını doldurmuş ve mahkemeye bu borçtan yararlanma hakkı konusunda karar vermemiş olanlara. Bu anlamda daha önce arıcılık yapmak gerekmediği için şehirde ya da köyde yaşamak önemli değildir. Arıcılık kredisi gerekli koşulları sağlayarak uygulanabilir.

Türkiye Arıcılar Merkez ve İl Arıcılar Birliği’nde kredi başvurusunda bulunanların, bu birlik altında faaliyet gösteren kişilerin, birer birlik olması gerektiğini kuvvetle belirtmemiz gerekir.

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır? Arıcılık kredisi için gerekli belgeler nelerdir?
Arıcılık kredisi alabilmek için gerekli koşulları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

Başvuru sahibinin Arıcılar Birliği’ne üye olması bir ön koşuldur.
Ayrıca, arıcılık alanında bu krediyi kullanabilmek için kredi almak isteyen kişinin de belgelendirmesi gerekmektedir.
Arılar veya bal üretimi için arıcılık kredisi, koloni sayısını 50’den fazlaya çıkarmak isteyenlere 50 veya daha fazla kovanla verilir.
Seyyar arıcıların taşıma ve işçilik maliyetlerini karşılamak için kredi sağlamaları gerekiyorsa, işletme kredisi sağlanır.
Bunlar dışında özel şartlar ve koşullar bankalar tarafından belirlenebilir.

Arıcılık kredisine başvurmak için gerekli belgeler:

Kimlik kartı fotokopisi,
İkamet belgesi
Toprak sahiplerinin veya kiraların fotokopileri
Arıcılar Birliği’nden kimlik belgesi
Arıcılık Kredi Bankaları
Arıcılık kredisi hem devlet sübvansiyonları hem de bankalar tarafından düzenlenen özel kampanyalar tarafından verilmektedir. Devlete ait olan KOSGEB arıcılık kredisinden de bahsedeceğiz. Ardından hangi bankaların arıcılık kredisi sunduğunu belirteceğiz.

Arıcılık kredisi sağlayan bankalar:

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Ziraat Bankası’nın kuruluş felsefesi, tarım alanını arttırmak ve bu alanda ihtiyaç duyulan finansmanı sağlamaktı. Ziraat Bankası, amacı doğrultusunda talep edenlere ve bu alanda çalışacağını belgeleyenlere arıcılık kredisi sunmaktadır.

Şekerbank Arıcılık Kredisi

Arıcılık kredisine en az 1 yıl süreyle arıcılık yapan üyelerin katıldığı en az bir yıldan bu yana Birlik Şehir Arıcılar Birliği altında faaliyet gösteren Türkiye Arıcılar Merkezi Birliği. 36 aya kadar ödeme koşulları mevcuttur.

TEB Arıcılık Kredisi

TEB, kovanların, peteklerin, şekerin ve taşımacılığın ihtiyaçlarını karşılamak için arıcılık kredisi sunmaktadır. Anapara ile vade sonunda 12 aya varan vade ve faiz ödemek mümkündür. Başka bir deyişle, krediyi aldıktan sonra 12 ay boyunca hiçbir ödeme yapılmamaktadır. 12 ayın sonunda, anapara borcuna ödenen faiz ödenir.

QNB Finansbank Arıcılık Kredisi

Bal üretim sezonunda, arı üreticilerinin finansmanı için arılar, nakliye, ana arı, arı kolonisi, balmumu ve şeker gerekir. Kredi miktarı işletme giderlerinin% 85’i kadar olacaktır. 24 aya kadar vade sahip olan kredi, çekicinin tercihine göre 1 ay-3 ay-6 ay-12 ay arasında ödenmektedir.

Genç Çiftçilere Arıcılık Hibe Desteği Projesi

Tarımsal kalkınmanın sağlanması için, hibe programları Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ilan edildi. Bu programlar arasında arıcılık da hibe kapsamına dahil edilmiştir. Arıcılık faaliyetlerinde bulunan kişilerin maliyet giderlerinin bir kısmının 30 bin TL‘ye kadar hibe desteği sağlayarak sağlanması amaçlanmaktadır.

Genç bir çiftçinin proje arıcı hibesi alabilmek için, İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapılmalı ve bu alanda yapılacak faaliyetle ilgili bir proje dosyası hazırlanmalıdır.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Doğum Borçlanması

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

İçindekiler1 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Doğum Borçlanması1.2 Doğum Borçlanması Nasıl Olur1.3 Doğum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir