Anasayfa / Bankalar / Banka Sınavları Ne Zaman Yapılıyor

Banka Sınavları Ne Zaman Yapılıyor

Banka Sınavları Ne Zaman Yapılıyor ?

Bankalardaki personel açıkları doğrultusunda, personel alımı için her yıl belirli dönemlerde, banka sınavları yapılmaktadır. Bankalara, toplu alımlar yapılması açısından, banka sınavları önem teşkil etmektedir. Her bankanın, kendi belirlediği yasal süreç doğrultusunda değişkenlikler ortaya çıkabilir. Banka sınavları ne zaman yapılıyor? Her yıl yapılan banka sınavları, genel de yılın ilk aylarında olmakla beraber bazı bankalarda değişiklik olabilmektedir. Ülkemizdeki işsizlik oranı, her geçen gün artarken, personel alım ilanları, büyük ilgi görmektedir. Banka sınavları da bu açıdan oldukça, ilgi gören bir iş ilanıdır.

 

Banka Sınav Tarihleri

Banka sınavları ne zaman yapılıyor? Genel olarak, her yılın ilk aylarında banka sınavları yapılmaktadır. Net bilgiler ve bankalara göre değişen, şartlar doğrultusunda, bankanın resmi sayfasından da bilgi alabilirsiniz. Belli başlı bankaların sınav tarihleri aşağıdaki gibidir;

  • HSBC Bankası için, son sınav başvuru tarihi, 18.02.2019 olarak belirtilmiştir.
  • Burgan Bank için, banka sınavına yapılacak, son başvuru tarihi de 18 Şubat 2019’dır.
  • Yapı Kredi, son başvuru tarihi 18 Şubat 2019, banka sınavı için
  • QNB Finansbank 31. 12. 2019 tarihi, sınav için son başvuru tarihi olarak duyurulmuştur.
  • TEB bankası da, banka sınavı için, son başvuru tarihini, 17 Şubat 2019 olarak açıklamıştır.

Ayrıca, bankalar belirli dönemlerde, açık pozisyon durumuna göre, personel alımları hakkında gerekli duyuruları yapar. Ve gerekli şartları sağlayan kişiler, bildirge doğrultusunda başvuru yapabilir.

 

 

 

Banka Sınavları Ne Zaman Yapılıyor
Banka Sınavları Ne Zaman Yapılıyor

 

 

 

Banka Personeli Olmak İçin Gerekli Şartlar

Banka sınavları ne zaman yapılıyor? Her yıl bir defa ya da iki kez yapılmaktadır. Banka sınav tarihleri, belirli duyurular şeklinde kamuya bildirilir. Banka personeli için aranan şartlarda, yaş sınırı da bulunmaktadır. Genel olarak erkekler için, yaş sınırı 30, kadınlar için ise 28 olarak belirlenmiştir. Banka sınavlarına girebilmek için, gerekli şartlar gereği, belirlenen bölümleri bitirmiş olmak gerekmektedir. Fakat, bu durum, istisnai durumlarda değişkenlik gösterebilir.  Banka sınavına girebilmeniz için, bitirmiş olmanız gereken bazı bölümler; maliye, kamu yönetimi, iktisat, ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler, bankacılık , muhasebe, uluslararası ticaret ve finansman, sigortacılık, ekonometri, sermaye piyasası, siyaset bilimi, aktüerya, istatistik, matematik vb. şeklindedir.

 

 

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir

İçindekiler1 Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar1.2 Emekli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir