Anasayfa / Bankalar / Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Birikim olmadığı ya da toplu nakit paraya ihtiyaç duyulduğunda ilk olarak bankalara başvuru da bulunuyoruz. Bankaları sık sık kullanmamıza rağmen bazı durumlarda banka tarafından kredi başvurusu onaylanmayabiliyor. Talep ettiğiniz kredi miktarı ile geliriniz arasında fark bulunuyorsa ya da en önemlisi “kara liste” uygulamasında kredi sicilinizde bir yasal takip geçmişi bulunuyorsa banka tarafından kredi başvurunuz yüksek ihtimalle reddedilmektedir. Bu süreçte kredi notunuzu olduğunca yüksek tutmanız da fayda var. Peki bankadan kredi alamayan kişiler bu aşamada nasıl bir süreç izleyecekler, banka dışında kredi veren kurumlar nerede bulunuyor yazımızda detaylıca inceleyelim.

 

Banka kredi sicili yasal süreç geçmişinden dolayı kötü olan ya da kredi notu düşük olan bir çok kişi alternatif olarak banka haricinde kredi alabileceği kurumlara başvuruyor. BDDK tarafından denetlenen belirli kurumlar tarafından, kişilere kredi imkanları sunulmaktadır.

 

Banka Harici Nasıl Kredi Alınır?

Banka dışında kredi almak isteyenler, düşük ve uygun faiz oranlarından yararlanabilirler. Bunun için uygun şartları oluşturmanız yeterlidir. Faktöring firması olarak bilinen kişilere kredi imkanı sunan bu şirketler sicili kötü olan kişilere de kredi imkanı sunuyor. Senetle kredi ve komisyonlu kredi de düşünebilirsiniz. Ancak bu süreç ek olarak kredi payı talep edebilirler.

 

 

Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar
Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

 

 

 

Banka harici nasıl nakit para bulabilirim diyenler için aşağıda bazı yöntemlerden bahsedebiliriz;

  • Faktöringler
  • Özel finans kurumları
  • Başkasına ait senet ve çeki paraya çevirme işlemleri yapan bankalar
  • Telefon hattı üzerinden kredi çıkartan teknoloji şirketleri
  • Nakit para desteği veren kuyumcular (güvence verilmesi durumunda)
  • Yurt dışı kredi veren kurumlar
  • Senetle kredi çıkarabilen komisyoncular
  • Senetle borç para veren şirketler
  • Senetle borç para veren kişiler
  • İpotek ile kredi imkanı sunan yerler

Sizden istenen koşulları sağlamanız durumunda bu belirttiğimiz yerlerden kredi alabilmeniz mümkündür. Tabi ki bu yerler dışında bir çok alternatif te bulabilirsiniz. Kredi bulma seçeneğiniz her zaman var diyebiliriz. Bu kurumlara kredi başvurusu yapılmıyor. Prosedürleri daha farklı ilerlemektedir. Faktöring firmalar sizin değerli evraklarınızı satın almaktadırlar. Bu evraklar senet, çek, fatura olabilir.

Kredi çekmek istiyorsunuz ancak kredi notunuz düşük ise, bu durumda bazı bankalar kredi imkanı sunmaktadır. Kredinizin onaylanması için sigortalı bir işinizin olması ve kredi limitinizin yeterli olması gereklidir. Bankaya gelir belgesi sunduğunuzda kredi limitinizin yeterli olması durumunda kredi alabilirsiniz.

 

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir

İçindekiler1 Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar1.2 Emekli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir