Anasayfa / Bankalar / Bankaların Havale ve EFT ücretleri ne kadar

Bankaların Havale ve EFT ücretleri ne kadar

Banka EFT Ücretleri bankadan bankaya değişebilir. Özellikle internet bankacılığı EFT işlemlerini ATM’lerden yönlendirmek isteyen firmalar büyük miktarda EFT ücreti alabilirler. Örneğin: Ziraat Bankası mobil EFT ödemesi için 1,25 TL, ATM işlemi için 6,95 ABD Doları tutarında ücret almaktadır. Bu rakam bankadan bankaya değişebilir.

Hangi Banka Maksimum EFT Ücretini Alır?
Banka Ücretleri EFT’niz Türkiye’deki bankalar arasında yaptığınız işlem, bankadan en fazla komisyon almak yerine, mobil bankacılık şubelerini kullanmayı tercih eder, Akbank’tan EFT işlemi sırasında en fazla 40TL, en fazla 315TL komisyon alabiliyor. Garanti Bankası ve İş Bankası, devreye alma sıralamasında 35TL ile ikinci sırayı takip ediyor. Üçüncülük, 25TL ile Halkbank. Ziraat Bankası bu konuda en avantajlı banka olabilir. Ziraat Bankası, EFT işlemi sırasında 1000TL’ye kadar 20TL alır.

EFT’deki En Avantaj Bankası hangisidir?

EFT işleminizi bankanızın mobil uygulamasından yaparsanız, sizden daha düşük ücretlendirilecektir. Akbank, Garanti Bankası mobil uygulamasından yapacağınız EFT işlemlerinden herhangi bir ücret talep etmiyor. Ücreti ödemek istemiyorsanız bu bankaları tercih etmelisiniz. Eğer çok EFT yapıyorsanız bunun için en ideali mobil bankacılık Enpara.com havale ve EFT lerde her hangi bir ücret talep etmiyor.

Mobil Uygulamanın EFT Ücretleri Nelerdir?

Mobil uygulamanın EFT işlem ücretleri, şubeye kıyasla çok düşük. Akbank EFT işlemleri sırasında 3TL İş Bankası 2.50 TL, Ziraat Bankası 1-1.5TL, Garanti Bankası 2.75 TL tutarında ücret talep eder. işbankası 5 TL , Teb Bankası havale 1,25 TL Eft 5 TL almaktadır.

Para Transferi ve EFT İşlem Ücretleri Farklı mı?

Şubeden ödediğiniz işlemler de çok yüksek. Bu bakımdan, EFT süreci çok farklı değildir. İnternet bankacılığından aldığınız işlem ücretleri birbirine yakındır. EFT ve Para Transferi işlemleri arasında genellikle pek bir fark yoktur.

Sıralamaya Göre havale ve ücretlendirme

  • Enpara “Havale ve Eft ücretsiz “
  • İŞbankası “Havale ücretsiz EFT 5 TL”
  • Ziraat Bankası “Havale ücretsiz EFT 5 TL “
  • Garanti Bankası ” Havale ücretsiz EFT 5,90 TL
  • Teb Bankası ” Havale 1,25 TL Eft 4,95 TL
  • Deniz Bankası ” Havale ücretsiz Eft 6 TL

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir

İçindekiler1 Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir ?1.1 Ödenmeyen Borçların İşlem Süreci ve Zaman Aşımı1.2 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir