Anasayfa / Kredi / Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli Askerlik Kredisi nedir?

Askeri kredi, bir tür tüketici kredisidir. Bu kredi türünde, askerlik için nakit paraya ihtiyaç duyanlar bankaya uygulanır ve kredi, öngörülen faiz oranları çerçevesinde tahsis edilir. Tahsis edilen kredi aslında kredi olduğundan, uygulanacak vade belirlenir. Bu çerçevede, ihtiyaç kredisi 48 ay vadeli geri çekilebilir.

Askerlik hizmeti askerliğini insanlara çekebilir. Ayrıca, bu kişilerin 25 yaşını doldurmuş olmaları beklenir. Ancak, yaş değişiklikleri yapılabilir.

Askerlik Kredisinin Faiz Oranı Nedir?

Askerlik kredisinin faiz oranı, faiz oranlarına göre belirlenir. Buna göre, krediye askerlik çekmek isteyenler, kredinin tarihindeki faiz oranlarını dikkate alma avantajına sahip olacaklar. Bugün için uygulanan faiz oranları% 1-1,5 arasında değişmektedir. Kredi maliyetlerinin, kredi faiz oranını belirlemede de rolü vardır. Bu bağlamda, yüksek kredi maliyeti olan askerî hizmet kredilerinde faiz oranları düşük tutulabilir.

Askerlik kredisi olan bankalar

Askerlik kredisi bir tür tüketici kredisi olduğundan, kredi sağlayan tüm bankalardan bir askeri kredi çekmek mümkündür. Ancak, doğrudan askerlik adı altında borç veren bankalar da vardır. En uygun koşullarda kredi veren bankayı tanımlamanız gerekir. Askerlik hizmeti ortaya çıktığında, kampanya yapan bankaların kredi özelliklerini de dahil edeceğiz. Ancak, aşağıda en öne çıkan bankalardan bazıları:

ING Bankası
Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
Bir banka
Akbank
Denizbank
Tekstilbank
Finansbank
Garanti Bankası

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Doğum Borçlanması

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

İçindekiler1 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Doğum Borçlanması1.2 Doğum Borçlanması Nasıl Olur1.3 Doğum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir