Anasayfa / Haberler / Collezione konkordato isteğinde bulundu

Collezione konkordato isteğinde bulundu

Türkiye’deki önde gelen giyim markaları konkordato isteği için mahkemeye başvurdu ve kabul edildi. Şirkete üç ay süre verildi.
Türkiye’nin önde gelen hazır giyim devi Collezione’ye bir anlaşma istedi. Şirkete üç aylık geçici bir giriş süresi verildi. konkordato başvurusunda bulunan şirkete Bölge Asliye Ticaret Mahkemesi adına Akyiğit Mağazacılık A.Ş. başvurdu.

Collezione Şirketi Türkiye’de ve dünyada toplam 120 mağazası bulunuyor.

Akyiğit Mağazacılık A.Ş. adına Bakırköy Birinci Ticaret Mahkemesi’ne başvurdu ve onlarla görüşmek istedi.

Akyiğit Mağazacılık A.Ş.’nin başvurusunu değerlendiren Mahkeme, geçici komite olarak Haluk Uslu, Burak Huysal ve Ali Fatih Uysal’ı görevlendirdi.

KORKODATO NEDİR?

Konkordato, “Finansal durumun mali durumunun borçlunun borcunun yeniden yapılandırılması, iflasın düzeltilmesi, finansal durumun düzeltilmesine yönelik diğer borçluların, alacaklıların belli bir süre kazanması veya sözleşmenin vadesi ile düzeltilmesiyle düzeltildi. Tarafları, tarafların onayına bağlayıcı olacak ve bir anlaşma olarak kabul edilecektir.

İflas talebinde bulunabilecek herhangi bir alacaklı, borçlu üzerinde gerekçeli bir dilekçe ile karşılıklı aksiyon başlatılmasını talep edebilir.
Mutabakatın talebi üzerine mahkeme, gerekli belgelerin tam olarak erişilebilir olduğunu tespit ettiğinde geçici bir süre için karar verecek ve borçlunun mal varlığını korumak için gerekli tüm önlemleri alacaktır.

Türkiye bankalarına Birlik, Birlikteki Türkiye Katılım Bankaları, yerel ticaret odası, sanayi odaları borsalara, Sermaye Piyasası Kurulu’na ve diğer ilgili yerlere taşındı.

Mahkeme nihai kararını geçici bir tarihte verecek. Mutabakat sahibinin başarılı olmasının mümkün olduğu anlaşılırsa, borçluya kesin bir tarih verilecektir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar? 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 241. Maddesi; Tefeciliğin tanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir