Anasayfa / Döviz / Dolar neden düşüyor

Dolar neden düşüyor

Yorumlara göre, özellikle ithalat ve ihracatı Çin dışındaki dolara bağımlı kılan Asya ve Avrupa ekonomilerini zorluyor ve böylece döviz rezervini dolar olarak tutuyor. AB ülkeleri ekonomilerini korumak için Çin ve Türkiye olarak öne çıkıyor …

Uzmanlara göre, Irak’taki işgal sürecinin uzaması ve ABD’nin agresif tutumunun devam etmesi, bütçe açığının artacağı endişesi doğuruyor. Ayrıca, Çin’in dış ticaret açığı, Çin’in yıllık 40.6 milyar dolarlık büyümesinden kaynaklanırken, yıllık 670 milyar dolar, doların dolara bağlı olması nedeniyle.

ABD’nin “düşük dolar” ı umduğunu bulmak zor

Uzmanlara göre, ABD dolarının düşük fiyatlı pahalı ithalat politikasının dış açığını kısa vadede azaltması sonuca ulaşması beklenmiyor, ancak silah ihracatını agresif politikalarla kapatmanın mümkün olmadığını belirtti . Asya ülkeleri, Rusya ve Çin merkez bankaları hala döviz rezervlerini dolar olarak tutuyor, ancak kısa sürede olmasa da, doların dolar karşısında düşmesine rağmen, euroya dönüş ihtimalini değiştirerek ABD’nin mali çevrelerinin olasılığı, çünkü dolar, doların yönü daha da basabilir.

Düşük dolar döviz kurunun ekonomisi yetişemeyen Avrupa ülkelerine önemli ölçüde rahatlattığı önemli yorumlardan biri. Bu konuda iki önemli faktör rol oynamaktadır. Birincisi, dolar fiyatlarındaki artışın, dolar karşısında çıkan euro ile kendi para birimini karşılayabileceğidir. 1 yıl önce eski bir dolar yağda bir euro, aynı yağda ise 0.60 euro sent ödeyecek.

Avrupa’ya ihracatçılar …

AB ülkelerinde bulunan ülkelerde avronun ihracat ağırlığı, ABD doları cinsinden … Türkiye gibi ülkelerin, AB’ye yapılan ihracatın ağırlıklarının, gelirlerinin euroya- rından olumsuz etki görmemektedir. cinsinden önemli ölçüde artar. Diğer taraftan, dolar cinsinden petrol ithalatı, artan petrol fiyatlarının dış ticaret açığı ve bütçe açığını artırmasını engellemektedir.

Euro hız kesmiyor, dolar değer kaybediyor

Uluslararası döviz piyasasında, ABD doları büyük para birimleri karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. Avrupa pazarlarında dolar, euro karşısında 1,3202 seviyesine geriledi. ABD’nin cari açığı ile ilgili endişelerin yanı sıra, Euro’nun yeni rekor kırması, ABD makamlarının doların düşmesini engellemek için bir adım atması konusunda etkili oluyor. Ayrıca, Rusya Merkez Bankası’nın euro rezervini artıracağı haberi, euro çıkışını tetikledi.
ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Fed’in amortismanı (Fed).

Buna paralel olarak, USD / TL döviz kurunda da bir düşüş yaşanmıştır.

Dün 5,24 düzeyinde olan kur, 5,1875’e geriledi ve 7 Ağustos’tan beri en düşük seviyeydi.

Powell, Çarşamba gecesi New York Ekonomi Kulübü’nde yaptığı açıklamada, 2019 faiz oranlarındaki artışa geri adım atmak için bir kapı açtı.

Fed’in Aralık ayında faiz oranlarındaki artış neredeyse kesindir.

Powell, dün gece yaptığı konuşmada, geçen ay yapılan açıklamalardan farklı bir değerlendirme yaptı.

Powell, Fed’in para politikası serisinin, ekonominin oranın tam etkisini hissetmediğini de ekleyerek (ekonomiyi daraltmayan ya da genişletmeyen) para politikasını “aralığın” hemen altına “getirdiğini söyledi. zamları.

Fed başkanının bu açıklamaları yatırımcılara güçlü bir iyimserlik sağladı. Bu yorumlar son zamanlarda zorlu borsada güçlü bir yükselişe yol açtı.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

döviz , dolar , euro , tl

Dolar Neden Yükselir

Dolar veya diğer döviz paraları piyasada kısıtlı veya yok. Ama acil olarak ihtiyacımız var. Piyasadaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir