Anasayfa / Bankalar / En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankalar belli bir risk oranını aldıktan sonra sağlayacağı kredilerin mevcut piyasadaki faiz oranına karar verir ve buna göre çeşitli faktörler belirler. Daha fazla yeni müşteri edinme çabası içerisinde olan bankalar daha anlayışlı bir tutumla davranıp şartlarını esneterek daha çok kişiye çok daha kolay şekilde kredi verirlerken,  işini daha sıkı tutan ve borçların tahsil edilmesi konusunda daha risksiz veya daha az risk barındıran bir hal takınmak isteyen bankalar kredi başvurularının değerlendirilmesi konusunda daha ince eleyip sık dokurlar.

 

Kolay Kredi Ne Demek

Kolay kredi verilmesi denildiğinde aslında şartların diğer kredilere göre daha esnek olması ve daha kısa sürede sonuç vermesiyle ilgilidir. Bunlardan dolayı özellikle kredi kampanyalarının yapıldığı dönemlerde ilgili bankanın çok daha kolay kredi vereceğini düşünmek doğru bir düşüncedir.

 

Bazı Bankalar Neden Kolay Kredi Verir  

Bankaların da kendi içerisinde yürüttüğü bir politikaları vardır. Ve bu politikaya uyan bir zamanda nasıl bir tavır takınılacağı belirlenmiş olur. Örnek verecek olunursa bir bankanın politikaları özellikle KOBİ’lere hizmet etmeyi gerektiriyorsa aynı dönemde KOBİ’ler için en kolay kredi  veren banka bu banka olurken, bireysel kredi başvurusu ileten çoğu bireysel müşterinin kredi başvurusu reddedilebilir ve bireysel tüketicilere diğerlerine göre kendini en zor kredi veren banka konumunda bulabilir. Aynı dönemde yaşanan bu olay tamamen bakış açısıyla alakalı bir durumdur ve bireysel tüketicilere diğer bankalara göre daha kolay kredi veren bankaların amacının daha çok yeni müşteriler edinme çabası olacağını söylemek hiçte yanlış olmayan bir söylemdir. Tabii ki her bankanın daha fazla yeni müşteri edinme çabası olacaktır ve bunlar birbirinden farlı şekilde gerçekleşir. Mesela bazı bankalar sahip oldukları öz varlıkların büyüklüğü sayesinde çok daha fazla risk alıp kredi verirken daha küçük ölçekli bankalar bu riskleri alamayabilirler. Bu sebepten dolayı banka politikası tek başına bir sebep olarak baz alınmaz bu durumda bankanın büyüklüğü çok önemli bir etkendir.

 

Hangi Bankalar Daha Kolay Kredi Veriyor

 

Çalışılırken yıl boyunca kampanyalar düzenlendi bu kampanyalara bakıldığında ve inceleme olduğunda  QNB Finans bank’ in diğer kampanya yürüten bankalara oranla çok daha kolay ve çok daha hızlı kredi verdiği görülmektedir. QNB Finans bank’ı Aktif bank, Odeabank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB),  ve Akbank takip etmektedir.

Ama bu bankalara başvuru yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bunlar;

  • Kredi puanının çok düşük olmaması gerekir. Kredi puanı en az 1.400 ila 1500 bandı arasında veya daha fazla olmalıdır.
  • Başvuran kişinin aylık düzenli bir geliri olması gerekmektedir. Bankalar başvuranın aylık düzenli gelirinin olup olmadığını SSK kayıtlarından resmi bir şekilde öğrenebilirler.
  • Eğer kira geliri gibi bir gelir varsa bu gibi durumda, bankanın şubesinden hızlı kredi başvurusunda bulunulması gerekmektedir.
  • Başvuran şahsın kara listede veya icralık bir durumunun olmaması gerekmektedir.

Daha fazla detay ve bilgi için bankaların internet siteleri üzerinden iletişim numaraları alınarak bilgi alınabilir veya doğrudan internet üzerinden bilgi edilenebilir.

 

 

En Kolay Kredi Veren Bankalar
En Kolay Kredi Veren Bankalar

 

 

Online Kredi Veren Bankalar

Mevcut bazı bankalar online kredi verme imkanını müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu hizmeti kullanmak için yüksek bir kredi notuna sahip olmak ve mevcut mevduat hesabınızın bulunduğu bankanın online kredi kampanyasının bulunması gerekmektedir. Bu bankadan kullanılabilecek kredi ise en kolay tahsis edilebilecek kredi olmaktadır. Bunun sebebi ise sözü geçen bankaya başvurduğunuz kredinin onaylanması durumunda krediye başvuran kişinin şubeye gitmesine gerek duyulmadan doğruca kişinin hesabına para aktarımı gerçekleşecek ve bu para aktarımı çok da kısa bir gerçekleşecektir. Bu kısa sürecin sonunda da kredi çekilme işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.

 

 

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir

İçindekiler1 Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Nedir ?1.1 Ödenmeyen Borçların İşlem Süreci ve Zaman Aşımı1.2 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir