Anasayfa / Döviz / Kosgeb / Faizsiz Hayvancılık Kredisi Sağlayan Bankalar

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Sağlayan Bankalar

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Sağlayan Bankalar hangileri ve şartları nedir ? işte detaylar.

Büyük baş Hayvan ve Sığır yetiştiriciliği, arıcılık, süt sığırı yetiştiriciliği ve su ürünleri yetiştiriciliği üzerinde çalışmak istiyorsanız, sıfır faiz çiftlik kredisine sahip bankalardan yararlanabilirsiniz. Gerekli koşulları sağladığınızda, hem özel hem de devlet destekli alanlardan yardım alabilirsiniz. Özellikle, Ziraat Bankası ve kosgeb gibi kurumlardan hibe ve borç alabilirsiniz. Hayvanlar, kümes hayvanları veya ahırlar, depolar, gübreler, yem ve yiyecek, saman, gerekli makineler ve kurulum için bankalardan aldığınız çiftçi kredisi alabilirsiniz. TEB, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Şekerbank ve İş Bankası, çiftçi kredileri alanında öne çıkan ve kampanya yapan bankalardır.

Çiftçilerin Bankalara Göre Kredi Kampanyaları

Ziraat Bankası, düşük faizli ve sübvanse edilmiş krediler, çiftçi kredileri, arazi satın alma kredileri gibi sıfır faizli kredi ürünleri olan üreticilerin en büyük destekçilerinden biridir. Vakıfbank kapsamında uygun Süt Hayvancılık İşletme Kredisi, mahsul üretimi, sera ve hayvancılık üretimi için uygun kredilere sahiptir. Garanti Bankası kapsamında, fabrika üretim ve makine teçhizatı ile maddi destek gibi çiftçilere kredi verilmektedir. Hasat için ödeme imkanı ile 60 aya kadar olan kredilerinizi karşılayabilirsiniz. IPARD, Eş finansman gibi hibe programları da bulunmaktadır.
Şekerbank’ta büyükbaş hayvanlar için 5 hayvan, küçükbaş hayvanlar için 10 hayvan olması şartı ile bu kredileri almak için yeterlidir. Finansman için 12 ay, diğer krediler için 60 ay , İş Bankası‘nın düşük faizli gübre kazıyıcı, soğutma sistemleri kredisi ve çiftçi kredisi 36 aya kadardır.

Çiftçi Kredisi Başvuruları İçin Gerekenler

Sıfır faiz veya düşük faizli krediler için, bankalar sizden teminat talep ediyor. İpoteğinizde kayıtlı mülklerin gerekli belgelerini almanız gerekecektir. Aynı zamanda, Ziraat Bankası gibi bazı bankalar bu tür kredilerde kefil talepleri talep edebilirler. Size kayıtlı diğer tarım alanları, hayvancılık için hayvanların küpelerini öğrenmek istiyorsanız, hayvanların kayıt sistemindeki bilgileri, krediler için en gerekli belgeler. Şartları karşılayan çiftçiler için kredi mevduatı yaratılır ve toplam kredi sistemi sisteme girilir.
Ayrıca, bankanızı ödeme sisteminiz hakkında bilgilendirmeniz gerekir. Bu nedenle, ödemenizi 3 ayda bir, 9 ayda bir veya bankaya verdiğiniz hasar süresi gibi herhangi bir zamanda geri ödemelisiniz. Geri ödeme koşulları 12 ay, 36 ay ve 60 ay gibi şartlarda ödenebilir. Kredi oranları sıfır ile % 0.5 arasında değişmektedir.
Bankalar aracılığıyla kredi almak istemiyorsanız, devlet destekli programlar aracılığıyla da hibe alabilirsiniz. Aldığınız kredinin yanı sıra, makine veya finansman kredisi talep ediyorsanız, başvuru sırasında bunu belirtmeniz gerekir. Seçiminizi, üretim sorunlarına göre başvurunuzu tamamlayarak yapabilirsiniz.

Çiftçilere özel hibeler

2019 itibariyle, kredinin yanı sıra, hem bitkisel hem de hayvansal üretimi desteklemek için 100.000 çiftçiye hibe sunuluyor. Büyümeyi desteklemek için bu krediler 500 bin düve, 500 bin sığır ve ayrıca 5 ila 10 üretici arasında desteklenmektedir.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Bakanlığı (ARDSI), yıllık olarak belli kriterler altında hibe vermektedir. Başvuru işlemleri için kurumun sitesini ziyaret etmelisiniz. Sisteme 3 yıl boyunca kayıt yaptırmak için, bu alanla ilgili belgeler, vergi kayıtları gibi belgeler veya eğitim belgeleri gereklidir. Tarım sisteminin modernizasyonu, üretimin bu alanda refah sağlamak için desteklenmesi, herkes gibi modern makinalar gibi temel hedeflere erişimi sağlamak.

Hakkında Afinans

Finans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir