Anasayfa / Emlak / İskansız Eve Bankalar Kredi Verir mi

İskansız Eve Bankalar Kredi Verir mi

İskansız eve inşaat için bitmiş ancak izin verilmeyen evler denir. Proje şartlarına göre bitmiş bir binanın tamamlanması, doluluk belgesinin alınması için gerekli izinlerin alınması alınmıştır.

Oturma izni ayrıca yasal olarak verilir. Ancak, yüklenicinin borçları veya başka bir durumu olduğunda yeniden yerleştirme yapmak mümkün değildir. Bu durumda, yüklenici binayı başka bir yükleniciye devretmek zorundadır.

İskansız Ev Kredisi mi?
Eğer bir yapı şanssız inşa edilirse, oturma izni yok demektir. Yeniden yerleşim yapılmayan bir evdeki bankalar genellikle kredi sağlamamaktadır. Ancak, bazı bankalar imkansız olan evlere borç verebilir. Bu bankalar tarafından sağlanan kredilere kolay konut kredileri denir.

İskansız konut kredisi de belirli koşullar vardır. Bu krediyi veren bankalar, müşterilerinin yüksek kredi notlarına ve yüksek bir maaş sertifikalarına sahip olmalarını gerektirir. Başka bir deyişle, imkansız eve kredi vermek mümkündür. İmkansız olan bir ev alacaksanız, önceden bankalara danışmalısınız.

Ev Kredileri
Genel olarak, bankalar borç vermeye hazır değil. Ancak, gerekli özel koşullar yerine getirildiğinde bazı bankalar kredi sağlayabilir. Bu bankaları şöyle sıralayabiliriz.

Bu bankalar imkansız eve kredi veriyor. Borçlu bir eve götürmek mümkün mü, konutlara borç verme imkanı bulunmayan bankaların sorularını cevaplandırabilir. Bankaların talep ettiği özel koşullar yerine getirilirse, kredi imkansız bir eve verilebilir. Bu koşullar aşağıdaki gibidir.

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?

  • Mülkünüz yüksek ve belgeleriniz bu yönde eksik değil
  • Sağladığınız evin bir mühendis veya devlet kurumu tarafından sağlanmış olması durumunda
  • Arazi üzerindeki diğer binaların planlaması ayrıntılı bir şekilde belgelendirilmelidir. Başka bir deyişle, içinde yaşadığınız binanın dibinde bulunan binaların planlanması.
  • Binanın içinde yer alan binanın arsa ana yönetim planlarını gösteren belge.

Bu belgeler hazırlanırsa, imkansız bir ev için kredi almak mümkündür. Ev sahibinin özel koşulları ve yüksek varlıkları varsa, bankalar özel kredi olanakları sunar. Aksi takdirde, bankalar müsait olmayan evlere borç vermez.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

İçindekiler1 Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek1.1 En Doğru Karar Ev Almak1.2 Ev Alırken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir