Anasayfa / Emlak / Konut kredisi yapılandırma avantajları nelerdir?

Konut kredisi yapılandırma avantajları nelerdir?

Mortgage olarak adlandırılan konut kredisi yüksek faizle çekildi ve daha sonra geçen süre içerisinde faizler ciddi bir şekilde aşağıya geldiyse, sizin çalıştığınız bankaya giderek faizlerin güncellenmesini isteme hakkınız bulunmaktadır.

Eğer kendi bankanız size bu fırsatı tanımak istemezse siz de başka bankadan aynı işlemi yapabileceğiniz söyleyebilirsiniz. Böyle durumlarda bankalar müşteri kaybetmemek için genelde yapılandırmaya sıcak bakmaktadır ve güncel faizler üzerinden sizin konut kredilerinin para finanse etmektedir. Kredi yapılandırmanın faydaları elbette büyüktür.

Örneğin, geri ödediğiniz kredi maliyetini düşürebilirsiniz. Güncel faiz oranları sayesinde borcunuzun kalan kısmını tamamen kapatabilirsiniz. Ödeme planınızı yeniden yapılandırarak rahat bir nefes alabilirsiniz. Dilerseniz taksit sayısını azaltarak fatih süresini uzatabilirsiniz.

Faiz yapısını da değiştirme hakkınız bulunduğu için sabit faizden vazgeçip değişken faize ya da tam tersi değişken faizden sabit faize geçme hakkımı kullanabilirsiniz.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

İçindekiler1 Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek1.1 En Doğru Karar Ev Almak1.2 Ev Alırken Nelere …

Bir Yorum

  1. Güzel kampanya ama nakit olmayınca o bile kötü geliyor insana faydalanan kaçırmasın bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir