Emlak

Konut kredisi yapılandırma avantajları nelerdir?

Mortgage olarak adlandırılan konut kredisi yüksek faizle çekildi ve daha sonra geçen süre içerisinde faizler ciddi bir şekilde aşağıya geldiyse, sizin çalıştığınız bankaya giderek faizlerin güncellenmesini isteme hakkınız bulunmaktadır.

Eğer kendi bankanız size bu fırsatı tanımak istemezse siz de başka bankadan aynı işlemi yapabileceğiniz söyleyebilirsiniz. Böyle durumlarda bankalar müşteri kaybetmemek için genelde yapılandırmaya sıcak bakmaktadır ve güncel faizler üzerinden sizin konut kredilerinin para finanse etmektedir. Kredi yapılandırmanın faydaları elbette büyüktür.

Örneğin, geri ödediğiniz kredi maliyetini düşürebilirsiniz. Güncel faiz oranları sayesinde borcunuzun kalan kısmını tamamen kapatabilirsiniz. Ödeme planınızı yeniden yapılandırarak rahat bir nefes alabilirsiniz. Dilerseniz taksit sayısını azaltarak fatih süresini uzatabilirsiniz.

Faiz yapısını da değiştirme hakkınız bulunduğu için sabit faizden vazgeçip değişken faize ya da tam tersi değişken faizden sabit faize geçme hakkımı kullanabilirsiniz.

You may also like