Anasayfa / Emlak / Konut Kredisi Yapılandırma (Refinansman) Hakkında Bilgi

Konut Kredisi Yapılandırma (Refinansman) Hakkında Bilgi

Bankacılık terminolojisinde ipotek veya yeniden finansman olarak bilinen ipotek kredisinin yeniden yapılandırılması, sonraki dönemlerde faiz oranlarındaki düşüşün bir sonucu olarak kredinin daha düşük bir faiz oranından çekilmesiyle tüm borcun ödenmesidir. Bu süreç yeniden finansman veya yeniden yapılanma olarak yorumlanmaktadır. Bu şekilde, kredinin toplam maliyetinin önemli bir kısmı geri çekilir. Toplam ödeme sayısını azaltmak istiyorsanız, ödeme sayısını düşürebilirsiniz, isterseniz ödeme yapmanız gereken taksit miktarını azaltmak isteyebilirsiniz. Bu bakımdan, konut kredisi yapılandırması oldukça kazançlı bir süreçtir.


Konut kredisi yapılandırmasının avantajları nelerdir?


Mortgage ipotek kredisi yüksek faiz oranları ile çekildi ve eğer faiz oranları sonraki dönemde önemli ölçüde azaldıysa, çalıştığınız bankaya gitme ve faiz oranlarının güncellenmesini talep etme hakkınız vardır. Eğer kendi bankanız size bu fırsatı vermek istemezse, aynı şeyi başka bir bankadan yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, bankalar sık ​​sık müşteri kaybetmekten kaçınmak ve mevcut faiz oranları üzerinden konut kredilerinizin konutunu finanse etmek için yapılanmaya bakarlar. Kredi yapılandırmanın faydaları elbette harika.

Örneğin, geri ödenen kredinizin maliyetini düşürebilirsiniz. Mevcut faiz oranları sayesinde borcunuzun kalan kısmını tamamen kapatabilirsiniz. Ödeme planınızı yeniden yapılandırarak rahat bir nefes alabilirsiniz. Dilerseniz fatih süresini uzatarak taksit sayısını uzatabilirsiniz. Faiz yapısını değiştirme hakkına sahip olduğunuzdan, sabit faiz oranından vazgeçip bunun tersi olabilir veya tersi olabilir.


Krediyi yapılandırmak için ne yapılmalı?


Kredi yapılandırma işlemi için, kalan faiz oranı ile cari faiz oranı, aylık taksit tutarlarınız ve toplam geri ödemeniz arasındaki farkı hesaplayarak avantaj sağlarsanız bankanıza başvurabilirsiniz. Çünkü faizde önemli bir fark yoksa, çok karlı olacağınızı söyleyemeyiz. Konut kredilerinin yeniden yapılandırılmasına gelince, kendi bankamızla konuşabilir ve diğer bankalarla pazarlık yapabilir ve bankayı en uygun konut kredisi kredisiyle yeniden yapılandırma hakkına sahipsiniz. Ancak, farklı bir banka farklı bir bankadan yeniden yapılandırılacaksa, lütfen dosya maliyetleri, değerlendirme ücretleri, erken borç ödeme ücretleri gibi ek ödemelerin dikkate alınacağını unutmayın.

Çünkü bu işlemler için ödenen ek maliyetler yapılandırmanızı etkileyecektir. Bu durumda, karlı olacaksınız veya hesabınızı iyi yapmak için zaman harcayacaksınız. Mevcut ipotek faiz oranlarını önceden öğrenmek ve hesabınızı yapmak büyük bir avantajdır. Bu amaçla hazırlanan faiz hesaplama motorlarını kullanabilirsiniz. Ardından, bankanın dosya masrafları, değerleme ücretleri, sigorta masrafları gibi ek masraflarını dikkate almak için, önceki toplam borç ile gerçekleşecek olan masraf arasındaki farkı tartışmanız gerekecektir. Sizin için ciddi bir fayda sağlayacaksanız, konut kredisi yapılandırması veya yeniden finansmanı olarak adlandırılan bir sürece girebilirsiniz.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

İçindekiler1 Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek1.1 En Doğru Karar Ev Almak1.2 Ev Alırken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir