Anasayfa / Döviz / Kosgeb / Kosgeb yeni teşvik müjdesi

Kosgeb yeni teşvik müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB tarafından Endüstride Gelişim Dijitalleşmesi temasıyla başlatılan KOBİ Kalkınma Destek Programı’nın (KOBİGELE) uygulanmasının sonuçlarını açıkladı. Varank, “Bin 742 proje uygulaması beklentilerimizin üzerinde bir rakamla. İş başına destek miktarını desteklemek için 300 bin TL, 1 milyon sterline kadar çıktı” dedi.

Balıkesir TOBB Türkiye Teknoloji Programına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bu girişim TOBB’un mülkiyetindeki önemli bir boşluğu dolduruyor. Şimdiye kadar 69” Teknoloji Toplantısı “nda 31 il gerçekleştirildi. Yaklaşık 100 bin KOBİ’ye ulaştım.

Her ikisi de dijitalleştirin Bu hizmeti sunan KOBİ’leri bir araya getirerek, farkındalığı artırmak, tarafları bir araya getirmek ve çözüm odaklı yaklaşımınızı takdir etmek mümkündür ve tüketimde çok net bir şekilde görüyoruz, bu nedenle yönümüzü açıkça çizmemiz önemlidir. Risklerin farkında olarak, fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalıyız.

Kendimize yeni fırsatlar, yeni çıktılar yaratmalıyız. ”

Ulusal teknolojinin önemine dikkat çeken Bakan Varank, dedi. Endüstrinin tüm alt sektörlerinde yerli ve ulusal kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmayı ve teknolojiyi ön planda tutmayı amaçlıyoruz. Gelecek 4,5 yıllık seçim dışı dönem, hedeflerimize ulaşmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Dijitalleşmeye uyum sağlamak ve yapısal temellerimiz doğrultusunda dijital dönüşümü sağlamak için, rekabet avantajı ve KOBİ’lerin dijital dönüşümünü teşvik etmek için Bakanlığın attığı adımların atılması gerekmektedir. Ar-Ge faaliyetlerini destekliyoruz “dedi.

4 Mart’ta KOBİGEL-KOBİ Kalkınma Destek Programı kapsamında imalat sanayinde dijitalleşme çağrısına başladık. Çağrımız dijital teknolojileri geliştiren KOBİ’leri ve üretimlerini dijitalleştirmek isteyen KOBİ’leri hedefliyor.

Destek miktarı operasyon başına 1 milyon lira, hibe başına 300 bin lira kadar açık, proje dahil olmak üzere açık başvurulara öncelik vereceğimizi belirttik. aramayı açtığımızda kaynak yazılım. 2 Mayıs’ta kapattık. Beklentilerimizin üzerinde olan ve konuyla ilgili farkındalık göstermekten memnuniyet duyan, bin 742 proje başvurusu ile başvurunun sonuçları hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.

Akıllı dijital teknolojiler geliştiren KOBİ’lerin yüzde 13’ü ve bu teknolojileri kullanmak isteyen KOBİ’lerin yüzde 87’si. Elbette, teknoloji geliştiricileri KOBİ’lerin daha yüksek bir payını görmek istiyoruz. Proje belgeleri önümüzdeki dönemde detaylı olarak değerlendirilecektir. KOSGEB kazananı Ağustos ayında açıklayacak “dedi.

Katılımcılar düzenlediği programda Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Mutlu Pakize Aydemir Belgin Uygurlar, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan da yer aldı.

Hakkında Afinans

Finans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir