Anasayfa / Kredi / Kredi Haricinde Para bulunabilir miyim

Kredi Haricinde Para bulunabilir miyim

Türkiye’de senet karşılığında para kazanmaya çalışan kişi ya da kurumlar zor durumda kalan insanların çaresizliklerini çok iyi kullanarak yüksek faiz oranları ile aynı zamanda kısa süreli vadelerle borç verirler. Toplumumuzda tefeci adı verilen bu kişiler her şeyi prosedüre uygun olarak yürüttüğünü göstermelik de olsa yapar. Her türlü avukatına, mali müşavirine önceden ayarlar. Hiç kimse durup dururken tefecilerden para almak istemez. Bankalarla olan ilişkisini düzenli bir şekilde yürütemeyen tüketiciler parasız kalınca acil senetle nakit para veren  yerleri tercih etmek zorunda kalır.

Elbette bu insanlar senetle para veren kişilerin tehlikeli insanlar olduğunu borçlanmanın uygun olmadığını da bilir. Fakat hiç kimse onlara yardımcı olmayınca bu yasal görünümlü tehlikeli kişi ya da kurumlara giderek senet karşılığında para almak zorunda kalırlar.

Senet İşi Riskli mi?

Senet karşılığında borç para almanın farklı yolları bulunmaktadır. Bunlardan biriside senet karşılığında kuyumculardan altın alarak bu altınları anında nakit paraya çevirenler bulunur. Aslında bunun da diğer adı senet karşılığında para veren kuyumcular olarak bilinir. Çünkü senet imzalayarak karşılığında büyük altın, küçük altın, bilezik ya da diğer altın türevlerinden satın alan kişi mecburen bu altınları nakit paraya dönüştürmek için aynı kuyumcuda ya da bir başka kuyumcuya giderek aldığı altınları paraya çevirecektir.

Bunun Adı Tefeciden Borç Para Almak

Böyle olunca da sanki yapılan işlem her şeye uygun gibi görünse de aslında kuyumcu görünümlü tefeciler altınları  fahiş bir fiyattan satarken  vade ile kısa tutarlar. Böylece birkaç kez karlı çıkarlar. Birincisi altın satarken piyasanın çok üstünde satış fiyatından hesap yaparlar. İkincisi aynı kişiden daha düşük fiyata satın alırlar. Üçüncüsü senetleri faiz uygularlar. Dördüncüsü vadeyi kısa tutarlar. Böylece zavallı borç isteyen kişi aslında soyup soğana çevrildiğinin farkında değildir ama yapılacak başka çözüm yolu olmadığını düşünen vatandaş bu seçeneği de en son kullanmak zorunda kalır.

Bizler her ne olursa olsun senetle kefilsiz para veren yerleri ya da kişileri kesinlikle önermiyoruz. Çünkü senet karşılığında imzaladığınız borç karşılığında sizden mutlaka değerli bir teminat göstermeniz istemiştir.  Eviniz, tarlamız, arsanız  yani bir yatırımınız  olmadan kimse size acil senetle nakit para vermez. Bütün bu durumları önceden hesap etmenizde fayda var. Üç dört kere sizden faydalanan tefeci en sonunda borcumuzu ödemediğimiz anda  yakanıza yapışacak. Elinizdeki teminat gösterdiğiniz evinizi, Arabanızı, tarlanıza, arsamız dağılacaktır. Kesinlikle ve kesinlikle bu yola tevessül edilmemelidir. Unutmayın ki tefecilerin eline düşenlerin sonu pek hayırlı değildir.

 Acil Senetle Para İşini Önerir misiniz?

Bankalardan umduğu parayı bulamayan çaresiz insanlar senetle borç para veren kişileri ya da kurumları internetten sorguluyor bakıyor ki tefecilerden başka senetle borç veren hiç kimse kalmamış. mecburen bu bataklığa girmeyi tercih eden insanlar var internet sitelerinde görmüşsünüzdür. ‘Paraya ihtiyacınız varsa çözüm bulalım’ gibi.

Herkes bankalardan bile Kredi çekmek için çeşitli yollar denerken, zahmetsizce hiçbir şey sormadan borç para veren insanlardan şüphe etmek gerekir. Elbette bu insanlar her şeyi kılıfına uydurmuş yasal görünümlü tehlikeli iş çeviren kişi ya da kurumlardır. Mecbur kalmadıkça demiyoruz, kesinlikle ve kesinlikle acil senetle nakit para verenlerden para almayınız. Çünkü başınızın belaya girmesi büyük bir ihtimal.

Acil Senetle Nakit Para Verenler

İnsanların hesapları istediği gibi gitmediği zaman ödemeler çoğalınca ne yapacağını şaşırır. Böyle durumlarda da acil senetle nakit para verenler aranır. Türkiye’de senetle para veren yerler denilince hemen hemen herkesin aklına tefeciler gelir. Sebebi de borç verme alışkanlığı hemen hemen tükenmiştir. Hiç kimse kimseye borç verme eğiliminde değildir. Herkes para ihtiyacını karşılamak için bankalara yönelmektedir.

Vatandaş bankalardan çektiği kredileri zamanında geri ödemeyince doğal olarak bankalarda ona tekrar kredi vermez. Hatta diğer bankalarla bu tüketicinin riskli olduğunu bilir ve doğal olarak insanlar son çare olarak senetle para veren kişileri araştırmak zorunda kalır.

Türkiye’de senet karşılığında para kazanmaya çalışan kişi ya da kurumlar zor durumda kalan insanların çaresizliklerini çok iyi kullanarak yüksek faiz oranları ile aynı zamanda kısa süreli vadelerle borç verirler. Toplumumuzda tefeci adı verilen bu kişiler her şeyi prosedüre uygun olarak yürüttüğünü göstermelik de olsa yapar.

Her türlü avukatına, mali müşavirine önceden ayarlar. Hiç kimse durup dururken tefecilerden para almak istemez. Bankalarla olan ilişkisini düzenli bir şekilde yürütemeyen tüketiciler parasız kalınca acil senetle nakit para veren  yerleri tercih etmek zorunda kalır.

Elbette bu insanlar senetle para veren kişilerin tehlikeli insanlar olduğunu borçlanmanın uygun olmadığını da bilir. Fakat hiç kimse onlara yardımcı olmayınca bu yasal görünümlü tehlikeli kişi ya da kurumlara giderek senet karşılığında para almak zorunda kalırlar.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Doğum Borçlanması

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

İçindekiler1 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Doğum Borçlanması1.2 Doğum Borçlanması Nasıl Olur1.3 Doğum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir