Anasayfa / Soru Cevap / Kredi Kart aidatını nasıl geri alırız

Kredi Kart aidatını nasıl geri alırız

Kredi Kart aidatını nasıl geri alırız ? Bugün, her evde en az 1 kredi kartı, her yıl biriken aidatları toplamakta zorlanıyor. Nadiren, bu aidatları toptan olarak geri alan insanlar vardır. Dahası, işimi mahkemeye taşıyan kredi kartı kullanıcıları bile var.

Geçmişte kredi kartı ücretlerini tahsil etmek istiyorsanız, doğrudan bankayla iletişime geçmelisiniz. Ek olarak, şikayetinizi İnternet ve bankaların mobil şubelerine doğrudan bildirmeniz büyük yarar sağlayacaktır. Konuşmak için, banka tarafından aidatları ödemekten biraz korkacaksınız ve mahkemeye bu işlemi yapacağınızı bildireceksiniz. Genel olarak, bankalar toptan satış ücreti ödememektedir, ancak son ayın müşteri memnuniyeti açısından aidatlarını ödemekten kaçınmaktadır.

Bunu önlemek için, sonunuzu sonuna kadar aramanız ve gerekirse mahkemeye başvurmanız gerekir.
Tüm çabalarınıza rağmen, kredi kartı ücretlerinizi toptan olarak geri alamadıysanız, ilk işlem olarak önce tüketici hakem heyetine başvurmalısınız.

Bu işlemle talebinizi resmen beyan ettiniz ve bankaya bir uyarı gönderdiniz. Bu işlem, aidatlarınızın arka planıyla birlikte aidatlarınızın boyutuna bağlıdır ve en az üç ila dört ay sürer. Tabii ki, bu süreçte banka parayı vermemek için her yolu deneyecek.

  • Kesinti kart ücreti için ödeme yapmak istemediğiniz için bankanızın müşteri hizmetlerini arayın ve geri iade isteyin.
  • Bu kez hem bankanın genel müdürlüğüne hem de şubenize dilekçe veriniz. Talepte kayıtlı firmanın imzasını alacaksınız.
  • Dilekçeye rağmen, eğer ücret ödenmezse, yasa veya bankanın çağrılma şekli seçilmiştir. “Aidat ödemezlerse kartı iptal edersiniz,” ve bankayı tekrar arayarak. Bu problemi çözer. Bankalar sizinle müzakere eder.
  • Tüm bunlara rağmen, hala ücretlerinizi alamıyor ve sizden kesilmeye devam edemiyor ise, il veya ilçeniz deki tahkim kuruluna gidebilirsiniz. Hazır dilekçelere özü ekleyerek şikayetçi olmaktan çekinmeyin.
  • Hakem heyetlerindeki aidatların çoğunu kazanıyor. Banka, mahkemeye itirazda bulunur.
  • Kredi kartınız eski ve 10 yıllık ise, Yargıtay 13. Dairesi’nin nihai kararına göre tüm ücretleri talep etme hakkına sahipsiniz. Aynı anda birden fazla kredi kartı yapabilir ve tüm aidatlarınızı geri alabilirsiniz.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

İçindekiler1 Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?1.1 Kredi Notları Neye Göre Veriliyor?1.2 Peki, Kredi Notu Verilirken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir