Anasayfa / Soru Cevap / Kredi Kartı Borçlarından Nasıl Kurtulabilirim

Kredi Kartı Borçlarından Nasıl Kurtulabilirim

Kredi Kartı Borçlarından Nasıl Kurtulabilirim ; Öncelikle, bütçenize uygun olmayan şekilde planlanmamış harcamalar yapmamalısınız. Sahip olduğunuz bütçeyi belirledikten sonra her zaman gereksiz ve planlanmamış harcamalardan kaçınmalısınız.
İkinci noktada, bütçenizi bir ay boyunca programlayın. Öyleyse kendinize bir alışveriş listesi hazırlayın ve o ay boyunca neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve bu listeden çıkmayın.

Bu basit adımları izleyerek, tüm kredi kartı borçlarını bütçeye uygun olarak kapatmak ve kartı rahatça kullanmaya devam etmek mümkündür.

Kredi kartı, kart sahiplerinin bilinçli olarak kullanılmadıklarında kaygısız günler yaşamasına neden olabilir.

Bir tüketici kredisi kullanın

Önce borçlarla başlaman gerek! Birikmiş kredi kartı borçlarınızı tüm bankalara tahsil edin ve ihtiyaç kredisi ile karşılayın. Diğer bir deyişle borcunuzu aylık ödenebilir taksitlere çevirin. Unutmayın, kredi kartı gecikme faizi ayda yüzde 2,60, ancak faiz oranının yüzde 2’in altına düşmesi mümkün. Böylece, yalnızca kredi kartınıza daha fazla ilgi göstermez, aynı zamanda bakiyenize ulaşana kadar zaman kazanırsınız.

Doğru bankayı seçin

Kredi başvurusunda bulunmadan önce, sizin için en avantajlı olan bankayı seçmelisiniz. 24 ay boyunca 10.000 TL’lik bir krediyle 1.500 TL’ye kadar tasarruf etmenizi sağlar. Yine aynı sorunu önlemek için her zamankinden daha fazla tasarruf etmeniz gerektiğini unutmayın!

Bütçe değerlendirmesi yapın

Genel amaçlı kredinin aylık taksitlerini belirlemeden önce genel bir bütçe değerlendirmesi yapmayı unutmayın. Çocuğunuzun elektrik, su, mutfak ve okul masrafları gibi zorunlu giderlerinizi hesaplayın. Ardından, ödeyeceğiniz taksit tutarını sorun olmayacak şekilde belirleyin ve kredinizin vadesine karar verin. borçlarınızı gecikmiş ödeme veya aynı sorunu yeniden yaşama olasılığına düşürür.

Banka bilgilendirmek

Kredi kartı borçlarınız, kredi kartı borçlarınız nedeniyle bankalar tarafından reddedildiyse, sorun borcu kapatma niyetinizi belirtmemiş olmanız olabilir. Amacınızın, alacağınız krediyle borç transferi yapmak olduğundan emin olun. Gerekirse, başvurduğunuz bankayı, kart borcunuzu kapatmak için kredi kullanacağım ve banka hesabını imzalayarak yetkilendirin.

Taksit isteğinizi belirtin

Bütün bunlara rağmen borç alamıyorsanız, kredi kartı borcu olan bankalarla konuşun. Borcunuzun taksitle ödenmesini isteyip istemediğinizi belirtin, aksi halde zor bir ödeme yapacaksınız. Lütfen yardım isteyin. Bu durumda, o bankanın kredi faizini kabul etmeniz gerekebilir, ancak bütçenizi taksit borcunuzla yönetmek çok daha kolay olacaktır.

Bir kart kullanın

Tabii ki, bu kredi kartı olmadan da kredi kartıyla yaşamıyor! Kredi kartının borçlanma değil, ödeme aracı olduğunu unutmadan, kartın avantajlı şekilde kontrollü harcamalarla keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz. Tek bir kredi kartı kullanmak, borçlarınızı yönetmenizi kolaylaştıracaktır.

Giderlerinizi kaydedin

Sadece tüm bütçenin patronu ol, kredi kartınla değil. Neden bir sonraki hedefiniz tasarruflarınızın patronu olmasın? Tüm büyük masraflarınızı bir yere yazın, fazlalıkları ortadan kaldırın, tasarruf edebileceğiniz yeri belirleyin. Birikmeye ne zaman başlayabileceğimizi hesaplayın …

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

İçindekiler1 Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?1.1 Kredi Notları Neye Göre Veriliyor?1.2 Peki, Kredi Notu Verilirken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir