Anasayfa / Haberler / Kredi kartı borcu yapılandırmasında detaylar belli oldu

Kredi kartı borcu yapılandırmasında detaylar belli oldu

Kredi kartı borcu yapılandırmasında detaylar belli oldu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankasından kredi borcunu ödemekte güçlük çekenlere kredi kartı borçlarının kapatılacağını müjdesini duyurmuştu. Ardından Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık % 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle yıllık olarak kredisi kullandıracağını bildirdi.
Ziraat Bankasından yapılan açıklamada kredi kartı borçlarını ödemekte zorlananlardakilerin cevabını cevaplayabilir nitelikte yeni bir uygulama başlattığını duyurdu.

Açıklamada, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsayacağı belirtildi.

“Birleştiren İhtiyaç Kredisi” ile uluslararası müşterilere Ziraat Bankasındaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; Ziraat Bankası merkezinin, gerekse diğer bankaların merkezindeki borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, kurumsal yapılarının daha iyi ve yönetilebilir hale getirilmesinin hedef odaklı olduğu belirtildi.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına aylık ortalama faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar yıllık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık ortalama 1,20 faiz oranlarıyla sınıflandırılabilir. 31 Aralık 2018 tarihi nakit avans’ın veya kredi kartı harcaması bir kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan ya da gecikmede olan vatandaşlarımızın durumu anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade orada ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirildi.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar? 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 241. Maddesi; Tefeciliğin tanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir