Anasayfa / Soru Cevap / Kredi Kartı Harcama İtirazı

Kredi Kartı Harcama İtirazı

Kredi kartınızla yapılan şüpheli veya yanlış harcamalara itiraz etme hakkınız vardır. Şüpheli veya hatalı işlemler Visa, Mastercard ve American Express gibi uluslararası kartlı ödeme sistemleri ile tanımlanır. Yapmadığınızı veya yanlış yapmadığınızı düşündüğünüz masrafları dikkate alıyoruz. İtirazınızın değerlendirme sonucunda geçerli olduğu tespit edilirse, ilgili miktarı işyerinden size iade edeceğiz.

Kredi Kartı Harmaca İtirazı
Kredi kartınızla izniniz ve izniniz olmadan herhangi bir bilginiz varsa, hemen itiraz edin. İtiraz ettiğiniz kredi kartı ödemesi resmen soruşturulursa ve haklı çıkarılırsanız, ödemeyi alan POS hesabından alındıktan sonra size iade edilecektir. Güvenliğinizi sağlamak için tüm işlemler banka tarafından yapılır. Şüpheli veya yanlış uygulamalarına ne kadar erken itiraz edersen, o kadar iyidir. İtirazlar uluslararası hukuka göre yapılır. Yazılı bir itirazda bulunmalısınız. Kredi kartı harcama itiraz formunu şubenize giderek doldurarak işleme başlayabilirsiniz. İtiraz isteği formunu posta yoluyla da gönderebilirsiniz. Üç gün içinde, SMS’in isteğinizin işleme alındığını bildirmesini bekleyin. Bilgi işleminden sonra incelemeye başlanacak.

15 gün içerisinde gelişmelerden haberdar olacaksınız. Maksimum süre 180 günle sınırlıdır. En geç 6 ay sonra, size nihai nihai iade verilecek ve karar verilecektir. Ancak, fiziksel işlemlerde kartın girilmesi durumunda şifre girilerek negatif sonuç alınmaktadır. Aynı zamanda, 3D güvenli sistem ile yapılan işlemler kısa sürede sonuçlanır. Bunu yapmadığınızı kanıtlamanız ve bilginiz dışında olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.

Kredi kartınızı beyannamenin tarihine kadar bilmemeniz yasal olarak kabul edilir. Ancak, ifadenizi kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle, açıklama tarihinden itibaren 7 gün içinde, kredi kartı masrafı itirazları posta yoluyla yapılır veya şubeyi yönlendirmek isteyip istemediğinize karar vermek istersiniz. İstenilen sürede tamamlanmayan işlemlerde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.

Kredi Kartı Harcama İtirazı
Çalınan şüpheli harcamalarınız için gider itirazını ve eksik işlemlerinizdeki hatalar için aynı prosedürü başlatabilirsiniz. ATM’nizden kredi kartınızla nakit para çekimi yaptınız, ancak ATM düşük bir miktar ödedi veya hiç para vermedi, ancak beyanınıza yansıtıldı. Bu gibi durumlarda, ayrıca bir kredi kartı gideri itirazı yapmanız da gerekir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

İçindekiler1 Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?1.1 Kredi Notları Neye Göre Veriliyor?1.2 Peki, Kredi Notu Verilirken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir