Anasayfa / Kredi / Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır veya nasıl iptal edilir ?

Kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız, bunu birkaç yolla yapabilirsiniz. Bu yöntemler nelerdir ?

Kredi kartınızı banka şubesinden talep ederek kapatabilirsiniz.
Kredi kartınızı müşteri hizmetlerini arayarak kapatabilirsiniz.
İnternet bankacılığını kullanarak kredi kartınızı kapatabilirsini
z.

Kredi kartı taksitleri devam ediyor mu?
Kredi kartınızda taksit olsa bile, kartınızı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen düzenlemeye göre kapatmak için herhangi bir kısıtlama yoktur. Yine, ilgili yönetmelik kapsamında, kredi kartınızın kapatılması talebinizin yedi gün içinde kredi kartınızın kapatılması gerekmektedir.

Kredi kartınız kapatıldıktan sonra taksitlerinizi ödemeye devam edebilirsiniz. Bankanız mevcut borcunuzun süresi doluncaya kadar size bir banka ekstresi göndermelidir. Kredi kartı taksitleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için, lütfen Taksit Hesaplama bölümüne bakın.

Kredi kartı kapatıldığında ne olur?
Kredi kartınızı kapattığınızda artık puan kullanamazsınız. Birikmiş puanlarınızı kullanmak istiyorsanız, kartınızı kapatmadan önce kullanmanın en iyi yolu bu olacaktır.

Kredi kartında biriken puanlar yıllık olarak güncelleştirebilmektedir ve kullanılmazsa yeni yılda silinecektir. Çağrı merkezini arayarak bankanızın puanlarınızı silip silmediğini öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartının Ek kartı kapatılır mı ?
Orijinal kredi kartına ek kartlar eklendiğinde, orijinal kredi kartının iptali ile orijinal kart otomatik olarak iptal edilir. Ek kartla yapılan harcamalarda hesap beyanı orijinal karta yansıtılır. Bu nedenle, ek kart kullanımına devam edilemez. Ek kart hakkında daha fazla bilgi isterseniz, lütfen ek kartımıza bakın.

Kredi kartınızı iptal etmek ve kredi kartınızı kapatmak aynı değildir. İki durumu izlemenin farklı yolları var. Kredi kartı iptali ve kullanımına girmeden önce sorunu açıklayalım; Kredi kartınızı bir süre kapatmak mı yoksa tamamen iptal etmek mi istiyorsunuz? Bu iki durum farklı

Kredi Kartını Kapat
Diyelim ki kartınız çalındı, düştü, kaybedildi veya kaybedildi ve önlem almak istiyorsunuz. Daha sonra kartınızı kapatabilirsiniz. Bu işlem diğerinden çok daha kolaydır. Durumu bankanızın çağrı merkezini arayarak söyleyebilirsiniz.Müşteri temsilcisi, güvenlikle ilgili birkaç soru sorduktan sonra bu işlemi tamamlar. Kartınız şimdi kapandı ve tüm bilgileriniz sıfırlandı. Aynı şekilde, bunu bankanızın şubesinden, internet şubesinden ve mobil uygulamasından yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman yeni bir kredi kartı talep edebilirsiniz.

Kredi kartınızı bir daha asla kullanmak istemiyorsanız, tamamen iptal etmeniz gerekir. Aksi takdirde, aidat gibi harcamalar kartınıza yansıtılmaya devam edebilir.

Kredi Kartı İptali
Kredi kartınızı tamamen iptal etmek için bankanızın çağrı merkezini tekrar arayabilirsiniz. Banka, kartı 7 gün içinde iptal etmelidir. Bu süreçte, kartı doğrudan kapatmak yerine farklı teklifler sunmaya devam edebilirsiniz. Böyle bir durumda, avantajlardan yararlanmak veya kararınız için ısrar etmek isteyebilirsiniz. Her kredi kartı kullanıcısı, Kanun’un 25 (2) Maddesi uyarınca tek taraflı olarak kredi kartı sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir.B

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Doğum Borçlanması

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

İçindekiler1 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Doğum Borçlanması1.2 Doğum Borçlanması Nasıl Olur1.3 Doğum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir