Anasayfa / Uncategorized / Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar için verdiği paranın geri ödenmesi çok önemlidir. Bu nedenle kredisi düşük olanlara kredi vermemeyi tercih etmektedir. Ancak insanların ihtiyaçlarının artış göstermesi sebebiyle “kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar hangileridir?” sorusunun cevabı merak edilmektedir. Düşük puanlı kredi notuna sahip olanlara kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • Aktif Bank
 • Burgan Bank
 • Fibebanka
 • CEPTETEB
 • Enpara

 

Aktif Bank 

Diğer bankalara göre yüksek faiz oranları uygulamaktadır. Ancak kredi puanını 800-900 arası olsa bile kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Sunulan bu hizmetler kredi puanı düşük olanlar için avantajlı olmaktadır. Aynı zamanda şubeye gidilmesine gerek duymadan Aktif Bank’ın internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapılabilir. Aktif Bank dosya masrafı istemez ve hayat sigortası zorunlu değildir. Sadece kredi başvurusu yapılırken TC kimlik numarası, telefon numarası ve doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler verildikten sonra kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Aktif Bank üzerinden 48 ay vade ile 30.000 TL’ye kadar kredi alınabilir. Aktif Bank ile 3 farklı kredi başvurusu yapılabilir. Bunlar;

 • İnternetten anında kredi
 • Taksitli alışveriş kredisi
 • Kredi notu düşük emeklilere kredi

 

Fibabanka

Fibabanka, kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Kredi puanı düşük olanlara ihtiyaç kredisi fırsatını sunmaktadır. Ancak kredi verirken kefil şartı aranmaktadır. Fibabanka 24 ay vade ile %1.69’dan başlayan faiz oranları ile en fazla 10.000 TL tutarında kredi  vermektedir.

 

Burgan Bank

Düşük kredi puanına sahip olanlara kredi veren bir diğer banka Burgan Bank’tır. Burgan Bank, 48 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Burgan Bank, kişinin kredi notuna özel olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Faiz oranları %1.71’den başlamaktadır.

 

CEPTETEB

CEPTETEB uygulaması ile ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Bu uygulama ile evraksız ve hızlı bir şekilde kredi çekme ihtimaliniz yüksektir. Çünkü şubeye gidilmesine gerek yoktur. Bu bankadan en fazla 30.000 TL kredi çekilebilir ve faiz oranları %2.79’dan başlamaktadır.

 

Enpara

Dijital bir ortamdan başvururken Enpara hiçbir şekilde belge talep etmemektedir. Ancak gerektiği durumda kefil istemektedir. Kredi puanı düşüklere kredi veren Enpara üzerinden 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi faiz oranı %2.93’den başlamaktadır.

 

 

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir
Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir

 

 

Düşük Kredi puanı olanlar nasıl kredi çekebilir?

Düşük kredi puanına sahip olan kişilerin bankadan kredi çekmesi çok zor olmaktadır. Kredisi düşük olan kişiler büyük ihtimalle banka tarafından takibe alınmış ve sicili kötü olan kişilerdir. Bu kişiler teminat göstererek, gelirine göre düşük kredi talebinde bulunarak ve kefil göstererek Kredi alabilirler.

 

 • Teminat göstermek: Kredisi düşük olan kişilerin en çok tercih ettiği yollardan birisi teminat göstermektir. Aynı zamanda teminat göstermek ipotekli ihtiyaç kredisi alanına girmektedir. Bu nedenle kişinin üstüne kayıtlı arsa, ev, arazi ve tarla gibi taşınmazların olması gerekmektedir. Böylece bankalar taşınmazların değerine göre %60 ve %80 arası kredi vermektedir. Bankalar uygunluk onayı verdikten sonra kişi, kredisini kullanmaya başlayabilir.
 • Gelirine göre düşük miktarda kredi almak: Kişi, kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar aracılığı ile gelirine göre düşük tutarda kredi çekebilir. Bu krediyi düzenli bir şekilde ödeyerek kredi notunu yükseltme yolunu tercih edebilir.
 • Kefil göstermek: Düşük kredi puanına sahip olanların uyguladığı diğer bir yöntem ise kefil göstermektir. Bankaların bir kişiyi kefil olarak kabul etmesi için sahip olması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında kefilin sicilin temiz olması, kredi notunun alınacak krediye yetmesi, Sosyal Güvenlik Kurumu kaydının bulunması ve düzenli gelirinin olması gelmektedir. Aynı zamanda kefil olan kişinin daha önce bankalar tarafından kara listeye alınmamış olması gerekmektedir. Bu şekilde kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar, kişilere kredi vermektedir.

 

Hakkında Afinans

Finans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir