Anasayfa / Kredi / Kredi Puanı Nasıl Artırılır

Kredi Puanı Nasıl Artırılır

Kredi Puanı Nasıl Artırılır?
Ülkemizde herkes paraya sıkışıp kaldığında bankalara başvuruyor ve kredilerini geri çekiyorlar. Fakat burada bir sorunumuz olabilir. Kredi puanın düşük. Düşük kredi puanından dolayı başvurular olumsuz olabilir. Bu nedenle tüm müşteriler kredi puanlarını artırmak için çözümler ararlar.

Kredi notunun artması için hiçbir bankaya borçlu olmamanız gerekir. Bundan sonra, vadesinden önce borçlarınızı öderseniz, puanlarınız artacaktır. Bankalara otomatik ödeme talimatı sayesinde puanlarınızda da bir artış göreceksiniz. Kısacası, banka hesaplarınızda ki her para akışının puanlarınız üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Bununla birlikte, puanlarınızı belirli bir süre boyunca artırabilir ve pozitif kredi başvurusu sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Kredi puanı neden düşüyor?
Kredi notu, bankaların müşterilerine verdiği bağımlılık notudur. Bu puanla bankalarınıza kredi kartı veya kredi başvurusu değerlendirilecektir. Ancak herkesin puanı bu uygulamalar için yeterli olmayabilir. Bazıları belirli nedenlerle düşebilir. Peki bu nedenler neler?

Öncelikle, müşteriler bankalardan borç aldıysa veya aldıkları kredi kartlarına sahipse borçlarının geç ödenmesiyle birlikte puanlarda bir düşüş olacaktır. Kredi puanının düşmesi için geç ödemenizin bir nedeni olarak görülmemektedir. Borçlarınızı vaktinden önce ödemek bile puanınızın düşmesine neden olabilir. Borçlarınızı ödeyeceğiniz en iyi tarih vade tarihinizin son iki günüdür. Son kullanma tarihinden önceki ödemeler de puanınızı düşürebilir.

Kredi çekmek için kesin kararlı değilseniz İnternet ortamında ve bankada sorgulamayın yaptığınız sorgulamalar kredi notunuzu düşürür.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Doğum Borçlanması

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

İçindekiler1 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Doğum Borçlanması1.2 Doğum Borçlanması Nasıl Olur1.3 Doğum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir