Anasayfa / Soru Cevap / Ödenmemiş Kredi Borcu İcraya Ne Zaman Verilir

Ödenmemiş Kredi Borcu İcraya Ne Zaman Verilir

Ödenmemiş Kredi Borcu İcraya Ne Zaman Verilir?
Ülkemizdeki her kişi, nakit ihtiyacını karşılamak için kredi başvurusunda bulunur. Ancak, bu başvuruların geri ödemeleri belirli bir planlama çerçevesinde devam etmediğinden, belirli bir süre sonra bankalarla sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunlar devam ederse, bankalar avukatlarına dava açmak ve yasal işlem başlatmak için yasal haklarını kullanabilirler.

Peki bu ne kadar sürede gerçekleşir?
Kredi borcunun son ödeme tarihi itibariyle, borcunuzu ödememeniz durumunda bankalar sizi bilgilendirmeye başlar. Bu çağrılar 3 aylık süre içinde borçlular tarafından cevapsız bırakılırsa, çağrılar 90. günde devam edecektir. Hala bir cevap yoksa, bankalar borç alan müşterilerini idam ederler.

Herhangi bir mal varlığınız yoksa ve borcunuzu banka avukatına ödeme taahhüdünde bulunmazsanız, bankanın yapacakları. Borcun ödenmesi için sürekli olarak yazdırılması, bankalardaki mevcut tüm hesaplarınızı bloke edecektir. Devlet kurumundan bir ödeme alırsanız tüm icra işlemlerini başlatabilir. İş hayatına girerseniz ve sigortalıysanız, maaşınız kesilir. Bunun dışında hiçbir şey yapamaz.

Ancak, bankanın avukatına borcunu yazılı olarak ödemeyi ve bir sözleşme yapmayı taahhüt ederseniz, avukatınız bunu icra ofisine onaylarsa ve borcunuzu ödemezseniz, borcunuzu ödeyene kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Her durumda, borcunuzu ödeyecekseniz, hiçbir zaman bir avukat veya icra dairesine taahhüt imzalamamalısınız. Buna göre, kredi ödeme tarihinizin son ödeme tarihinden itibaren 75 gün içinde ödenmeyen tüm kredi ödemeleri yasal işlemlere tabi olacaktır.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

İçindekiler1 Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?1.1 Kredi Notları Neye Göre Veriliyor?1.2 Peki, Kredi Notu Verilirken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir