Anasayfa / Soru Cevap / Ölen bir kişinin kredi borcu kimler tarafından ödenir

Ölen bir kişinin kredi borcu kimler tarafından ödenir

Bir krediyi çektiğinizde, kredinin sahibi ilk kişi siz olacaksınız. Kefilinizle birlikte ikinci dereceden bir garantörünüz varsa, ya da geleceğiniz ölüm durumunda doğar ve mirasçılarınız gibi kazalar bu krediden sorumludur. Kredi çekme talebiniz onaylanırsa, gerekli dosya işlemlerini tamamlarken hayat sigortası yaptırmanız istenecektir. Ölüm durumunda, bu hayat sigortası olanaklara eklenecektir. Elbette, sigorta şirketleri, şahıs öldüğünde bu borçları, özel koşullar altında haklara halel getirmeksizin bankaya ödemekle yükümlü olacaklardır. Çünkü tüm kredi borçları için hayat sigortası yapılmaktadır. Hayat sigortası durumunda, ölen kişinin borçları teknik olarak silinir. Hayat sigortanız yoksa yasal mirasçılarınız bu borçtan sorumlu tutulur.

Hayat sigortasının geçerli olmadığı durumlar var mı?
Hayat sigortanız yapılırken sağlık sigortanız sigorta şirketleri tarafından incelenir. Bir sağlık problemi belirtmezseniz, Bu şartlardan doğabilecek ölümlerden şirket sorumlu tutulamaz. Ölüm sebebi şüpheli ise, sigorta şirketi kredi ödemekten kaçınabilir. Çünkü intihar ve suikast durumunda, sigorta şirketleri sözleşme haklarından dolayı kredi ödemiyorlar. Sigorta şirketleri ölüm nedenlerini çok dikkatli ve dikkatlice inceleyeceklerdir. Bu yüzden hayat sigortası yaptırırken, sözleşmenin ayrıntılarını ve şartlarını dikkatlice okumalısınız. Bu yapıldığında, kredi borcu koşullara bağlı olarak değişecektir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

İçindekiler1 Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?1.1 Kredi Notları Neye Göre Veriliyor?1.2 Peki, Kredi Notu Verilirken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir