Anasayfa / Kredi / Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

PTT emekli vatandaşlar için kredi sunuyor. Aslında, PTT’nin kendisi değildir; PTT, bankalar ve krediyi kullanacak insanlar arasında aracı olarak hareket eder. PTT kredileri çoğunlukla emeklilik kredileri olarak bilinir.

Genel amaçlı kredi çekmek isteyen emekliler, PTT’nin anlaşması bulunan Burgan Bank, Aktif Bank, ING Bank, DenizBank ve TEB gibi bankalardan kredi alabilmekte ve uygun faiz oranlarında kredi alabilmektedir. BK şubelerine doğrudan başvurular ilgili bankalara yönlendirilir ve bankanın değerlendirmesi neticesinde sözleşme imzalanır ve PTT’den borç çekilebilir.

Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
PTT kredisi başvurusu için emekli olmanın yanı sıra, yaş da önemli bir kriterdir. Yaş sınırı bankadan bankaya değişmekle birlikte, üst sınır 80’dir. 80 yaşın üzerindeki emekliler kredi kullanamazlar. Ayrıca, aylık taksitlerin yarısının kredi taksitlerini yerine getirmesi gerekmektedir. Kredi çekecek vatandaşın kredi gereksinimi de aranan şartlar arasındadır.

PTT kredisi almak isteyen kişiler herhangi bir PTT şubesine gidebilir ve anında başvuru yapabilirler. BK, kimlik kartı dışında herhangi bir belge veya kefilet gerektirmez. Ancak, emeklilerden veya maaşlarını PTT üzerinden ödemeyen çalışanlardan gelir belgeleri istenmektedir. Bankanın üst yaş sınırı 80 yılı geçmemelidir. Örneğin, kredi kullanmak isteyen bireyin yaşı 78 ise, bu kişiye en fazla 2 yıl kredi verilebilir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Doğum Borçlanması

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

İçindekiler1 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Doğum Borçlanması1.2 Doğum Borçlanması Nasıl Olur1.3 Doğum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir