Anasayfa / Kredi / Refinansman Kredisi

Refinansman Kredisi

Refinansman Kredisi, tüketici kredilerinin yeniden yapılandırıldığı veya başka bir bankaya aktarıldığı durumdur. Yeniden Finansman Tüketiciler tarafından kullanılan krediler, hem piyasa değiştikten sonra hem de rekabet sonucunda diğer kredi ürünlerine kıyasla çok daha avantajlı bir görünüm sergileyebilir. Bu durum dalgalanmadan sürekli olabilir. Ödenecek kredinin faiz oranını veya vade kriterlerini değiştirmesi ve daha avantajlı koşullarda başka bir krediyle kapatmasıdır.

Yeniden finanse edilmeden faiz indirimlerinden yararlanabilirler mi?
Kullanılmış bir kredinin daha avantajlı faiz oranları olan başka bir banka kredisi ile kapatılması olan yeniden finansman, tüketicilere daha düşük borçlanma oranları sunmaktadır. Kullanılan kredi daha avantajlı oranlarla aynı bankada kapatılırsa, bu işlem Refinansman ile aynıdır.

Herhangi bir faiz indirimi olmadan yeniden finansman mümkün değildir. Banka ile tüketici arasında kredi sözleşmesi yapılırken her iki taraf da sözleşme kurallarını yerine getirmekle yükümlüdür. Dolayısıyla, faiz oranını azaltmanın tek yolu Yeniden Finansman Kredisi kullanmaktır.

Kredi Yeniden Yapılanma ve Erken Ödeme Komisyonu

Kredi Yeniden İnşa ve Yeniden Finansman aynı demek. Kredi vadeindeki artış veya mevcut kredi oranlarındaki düşüş ile kredi yeniden yapılandırmaya daha uygun bir şekilde çağrılmaktadır.
Ödeme planını değiştirmek isteyen tüketici gibi durumlarda kredi kullanarak bankayla kararlaştırıldı, bankanın kullandığı kredi kredi anaparası üzerinden kredinin maksimum% 2’sini alır. Bu cezaya Erken Ödeme Komisyonu denir.

Yeniden finanse edilen kredilerde neler değişiyor? Kredilerde aşağıdaki değişiklikler yapılabilir;

  • 1-Kredinin vadesi
  • 2-Kredi faiz oranı
  • 3-Konut finansmanı organizasyonu
  • 4-Konut finansmanı sözleşmesinde belirtilen faiz türü
  • 5-Aynı evin teminatını göstererek birden fazla ipotek kredisi alınırsa, bu krediler tek bir ipotek ile birleştirilebilir.
  • 6-Konut finansman sözleşmesinde belirtilen para birimi

Yeniden Finansman Hesaplayıcı Nasıl Yapılır?

Zaten sahip olunan ve ödemesi zor olan yinelenen konut kredileri, kredi kartları, tüketici kredileri veya otomatik kredi borçları, hesaplama araçlarının yeniden finanse edilmesiyle gerçekleştirilebilir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Doğum Borçlanması

Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

İçindekiler1 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir1.1 Doğum Borçlanması1.2 Doğum Borçlanması Nasıl Olur1.3 Doğum …

Bir Yorum

  1. Merhaba! Harika bir yazı, teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir