Anasayfa / Haberler / Sahte Altın Nasıl Anlaşılır

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır ? Aldığın her altın güvenilir değil. Bu nedenle, bu noktaya dikkat etmek gereklidir. Sahte altın alırken harcadığın para boşa gider. Altının ucuz bir ürün olmadığını biliyorsun. Bunun dışında özellikle sahte altın alanlar var. Bu insanlar düğünlerde gerçek altınları gösterip takabilirler. Tüketicilerin altının gerçek ya da sahte olduğunu fark etmeleri gerçekten zor. Bu nedenle, acı çeken ve acı çeken insanlar var.

Bu yazıda size sahte ve gerçek altın için bazı ipuçları vereceğiz. Bu şekilde daha iyi bir karar verebilecek ve problemler en aza indirilecektir.

Gerçek ve Sahte Altın Arasındaki Farkı Anlama Yolları
Öncelikle, yatırım veya hediye için gerçekten altın alıyorsanız, sahte değilseniz güvenilir bir kuyumcudan satın almanız çok önemlidir. Çünkü altın satan birçok dükkan var ve bu altınların hepsi gerçek değil. Sahte satıcılar da öyle.

Gerçek altın ağırlık bakımından daha yüksektir. Sahte altın daha hafiftir.
Gerçek altın yere düştüğünde, zil sesi duyulduğunda ses çıkar ve bu normal bir materyali yansıtır. Altın türüne bağlı olarak, zil sesinin kalınlığı ve inceliği değişebilir ve bu sınırda olmalıdır.
Ayrıca gerçek altınla sahte altın arasındaki farkı bir mıknatıs yardımıyla çözebilirsiniz. Mıknatıs malzemenin kendisini çektiği için sahte altını çeker, ancak gerçek altını çekmez.
Genellikle gerçek altının üstünde bir damga vardır. Bu pulta kaç ayar altın, ayar vb. Özellikler yazıyor.
Ayrıca, gerçek altını üreten ve satan kuyumcular isimlerini damga olarak basmaktadırlar. Böyle bir durumda, sahtekarlıktan şüphelenmek uygun olmaz.

Bazı altınlar arasında damga farkı olduğu da bir gerçektir. Başka bir deyişle, biri diğerinden daha ince olabilir, ancak bu mutlaka altının yanlış olduğunu göstermez. Bu durum bir miktar aşınma nedeniyle olmuş olabilir. Renk değişikliği, sıyrıklar gibi altının uzun süreli kullanımı.
Diğer bir yöntem ise altın sürtmedir. Eğer renk değiştirirse, sahte olma olasılığı çok yüksektir, çünkü sürtünmeden dolayı gerçek olanın altında aşınma olmaz.
Aynı şekilde, eğer altınları seramik bir tabağa sürtüyorsanız, eğer renk siyahsa, altın gerçek altındır.
Sahte altını ellerinizle bükerken, gerçekte yaptığınız gibi hiçbir şey değişmez.

Başka bir nokta fiyat. Aynı altını karşılaştırdığınızda, gerçek altının değeri neredeyse aynı fiyatta ya da kuyumcudan kuyumcuya çok az fiyat farkı olabilir. Aşırı fiyat farkı varsa, bunun sahte bir altın olduğu açıktır.
Ayrıca biraz zor bir yöntem var. Nitrik asit ile yapılan işlem budur. Evde başvurmak uygun olmayabilir, ancak yine de bilmeniz gerekir. Bir çelik kasenin içine altın koyarsanız ve nitrik asidi düşürdüğünüzde herhangi bir değişiklik gösterirseniz, altın yanlıştır. Olmazsa, kesinlikle gerçek.
Başka bir zor yöntem ise yoğunluk testi yapmaktır. Eğer sorarsan, iz Peki, bu test nedir?

Ars, açıklayabiliriz. Her şeyden önce, altın üzerinde süslemek için hiçbir şey olmadığını unutmayın. Altın kütlesini hassas bir ölçekle bulabilirsiniz. Hacmi hesaplamak için suyu dereceli bir kaba koyun ve aşağıya atın. Saf bir altının yoğunluğu 19.3 g / ml’dir. Çalıştığınız bu yöntemle, bu miktara ne kadar yakınsanız, o kadar gerçeksiniz demektir. Bu nedenle, altının ne kadar su yükselttiğine dikkat edilmelidir.
Yukarıda belirtilen tüm bu yöntemlerden yararlanarak, altın konusunda yanlış yönlendirilme olasılığınız daha düşüktür. Paranızın boşa harcanmasından endişe etmemek için makalemizi göz önüne almanızı öneririz.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar? 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 241. Maddesi; Tefeciliğin tanımı …

Bir Yorum

  1. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim en azından sahte altın nasıl olur ögrendik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir