Anasayfa / Haberler / TBB : Futbol kulüplerinin borçlarını bankaya devretme söz konusu değil

TBB : Futbol kulüplerinin borçlarını bankaya devretme söz konusu değil

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), futbol kulübünün borcun silinmesi veya piyasa fiyatlandırması normlarının dışında yapılması söylenmeyeceğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Bankalar Birliği, Süper Lig ekibinin borcunu yapılandırmak için ortak bir proje olan yaklaşık £ 18 civarında hayat boyu yaklaşık 10-11 milyar borç harcayacak.

Sosyal medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığının altını çizen ifadede, şöyle dedi:

HER BANK KENDİ KREDİ RİSKİNİ RİSK ALACAKTIR

TBB Yönetim Kurulu Başkanı sadece kendi bankasının temsiline değil, aynı zamanda futbol kulüplerinin kredi ilişkilerinin olduğu diğer bankaların temsiline de katılmaktadır.

Bankalar, bu proje çerçevesinde futbol kulüplerine ve diğer sektör müşterilerine sunduğu konfigürasyon olanaklarına benzer şekilde olacaktır.

Futbol kulüplerimizle bankalar arasındaki ilişki ticaridir ve aynı anlayışla devam edecektir. Bu bağlamda, futbol kulüplerimizin borçlarının bankaya devredilmesi söz konusu değil ve her banka kendi kredi riskini yönetmeye devam edecek.

Yeniden değerlendirme ve yeniden yapılandırma, borçları veya piyasa normlarının dışına çıkma fiyatını dışlamaz.
Yeni borç verme anlamına gelmez
YENİ KREDİ KULLANIMI YOK

Kulüplerimiz bir çok bankayla değil, bir bankayla kredi ilişkilerindedir. Ayrıca kulüplerimizin gelirlerinin giderlerini karşılamak için yeterli olduğu da bilinmektedir. Ancak bu çalışma ile geleceği de etkileyen borçluluk yapısının yeniden yapılandırılması ve yeniden yapılandırılması amaçlanmaktadır. Sıkı finansal ölçütler getiren bu çalışma, futbol kulüplerine yeni kredi anlamına gelmiyor.

Çalışma, finansal yapıyı ve futbol kulüplerinin çağdaş bir yapı içinde çalışmasını sağlayacak kural ve ilkeler çerçevesini güçlendirecektir.

Bu proje, Türkiye Futbol Federasyonu öncülüğünde, UMT, ilgilenen tüm tarafların, futbol endüstrisi ile bağlı kuruluşun sürdürülebilir bir performansının geliştirilmesi için yapısal bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün kılacak bir çalışmadır.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar? 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 241. Maddesi; Tefeciliğin tanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir