Anasayfa / Nedir / Trader Nedir

Trader Nedir

Bir tüccar, kendisi veya başka bir kişi veya kurum adına, herhangi bir finansal piyasada finansal varlık alım ve satımı yapan kişidir. Bir yatırımcı ile yatırımcı arasındaki temel fark, kişinin varlığa sahip olduğu süredir. Yatırımcılar, uzun vadeli bir zaman dilimine sahip olma eğilimindeyken , tüccarlar kısa vadeli eğilimlerden faydalanmak için varlıklarını daha kısa süre boyunca tutma eğilimindedir .

KIRMA AŞAĞI Trader nedir ?

Bir tüccar, bir finans kurumu için çalışabilir ; bu durumda şirketin parası ve kredisi ile işlem yapar ve maaş ve ikramiye kombinasyonu ödenir. Alternatif olarak, bir tüccar kendisi için çalışabilir, bu onun kendi parası ve kredisi ile ticaret yaptığı anlamına gelir, ancak bütün kârını kendisi için tutar. Kısa vadeli alım satımın dezavantajları arasında komisyon maliyetleri ve teklif / teklif spread’lerinin ödenmesi yer alıyor. Yatırımcılar sık ​​sık kar peşinde koşmak için kısa vadeli alım satım stratejileri uyguladıkları için büyük komisyon ücretleri toplayabilirler.

Bununla birlikte, artan sayıda rekabetçi indirim aracıları, bu maliyeti daha az sorun çıkarırken, elektronik ticaret platformları döviz piyasasında spreadleri sıkılaştırdı. Amerika Birleşik Devletleri’nde kısa vadeli sermaye kazançlarının dezavantajlı vergi iĢlemi de vardır.

Ticari İşlemler: Kurum ve Kendi Hesabınız

Birçok büyük finansal kuruluş, tüccarların şirket adına geniş bir ürün yelpazesi satın alıp sattıkları ticaret odalarına sahiptir. Her yatırımcıya, ne kadar büyük bir pozisyon alabileceği, pozisyonun maksimum vadesi ve bir pozisyondan önce sahip olabileceği piyasa zararının ne kadarının kapatılması gerektiği konusunda bir sınır verilir.

Şirket, bu risk altında ve risklerin çoğunu elinde tutar; tüccar bir maaş ve ikramiye alır. Kendi hesabına işlem yapan çoğu kişi, evden veya küçük bir ofiste çalışmakta ve bir indirim komisyoncusu ve elektronik işlem platformu kullanmaktadır. Sınırları kendi nakit paralarına ve kredilerine bağlıdır, ancak tüm karlarını korurlar.

İndirim Komisyoncuları: Yatırımcılar İçin Önemli Bir Kaynak
İndirim aracılık şirketleri, işlem başına önemli ölçüde daha düşük komisyonlar talep ederler ancak çok az finansal danışmanlık sağlarlar veya hiç öneride bulunmazlar. Bireyler doğrudan kendi hisse senetleri ile doğrudan borsada işlem göremezler, bu yüzden bir indirim aracısı kullanmak piyasalara erişim sağlamak için uygun maliyetli bir yoldur.

Bir çok indirim komisyoncusu , yatırımcıların komisyoncudan hisse satın almak için borç almasına izin veren marj hesapları sunar . Bu, alabilecekleri pozisyonların boyutunu arttırır, fakat aynı zamanda potansiyel zararı da arttırır.

Elektronik Döviz Ticaret Platformları
Döviz alım satım platformları spot, ileri ve opsiyon pazarlarındaki döviz alıcıları ve satıcılarıyla eşleşir . Tek tek tüccarlar için mevcut olan fiyat bilgisi miktarını keskin bir şekilde arttırır ve böylece fiyat dağılımını daraltıp komisyonları azaltır.

Kısa Vadeli Sermaye Kazanç Vergisi
Kısa vadeli işlem karlarının bir dezavantajı, genellikle işlemcinin normal gelir vergisi oranında vergilendirilmeleridir . Uzun vadeli sermaye kazançları% 20 oranında vergilendirilir, ancak temel enstrümanın en az bir yıl süreyle tutulması gerekir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Katılım Bankası Nedir

Katılım Bankası Nedir

Her türlü banka faaliyetini gerçekleştiren bankalar, kâr veya zarar katılım bankaları ilkeleri ile çalışmaktadır. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir