Anasayfa / Emlak / Yeni Ev Almadan Önce Yapılması Gerekenler

Yeni Ev Almadan Önce Yapılması Gerekenler

Bir ev alırken ortalama ihtiyaçlarımız nelerdir?
Öncelikle, bir ev alırken ortalama ihtiyaçlarımızı gözden geçirmemiz gerekir. Sahip olmayı hayal ettiğiniz ev, yaşam kalitenizi düşürecek ve sosyal ihtiyaçlarımızı karşılayacak konumda olmalıdır. (Toplu taşıma, okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri vb. Alanlar.)

Ev Sicili Temiz mi?
Araştırmanız sırasında ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ev bulduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak harekete geçmek için çok hızlı olmamalısınız. Tapu ofisine giderek ipotek, intifa hakkı, kira, haciz vb. Gibi alım bedellerinin değerini düşürecek bir beyan olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bina ruhsatı var mı?
Evin yapısına kötü bir sürpriz yapmamak için bir ev satın alacak veya almayacaksınız, binanın izin verip vermediğini araştırmanız gerekiyor.

Beyan Edilen Kullanım Alanı?
Satın almayı planladığınız evin kullanımı ile kullanım alanı arasında bir fark olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Planladığınız evin beklediğimizden daha küçük bir alana sahip olması hayal kırıklığına uğrayabilir.

Doluluk İzni var mı?
Satın almayı planladığınız konutun yeni olup olmadığını ve inşaat ruhsatı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu sertifikaya sahipseniz, kat mülkiyetinin kurulmuş olup olmadığını araştırmalısınız.

Satış fiyatı ne içeriyor?
Satış fiyatı üzerinde anlaştıktan sonra, satış fiyatının içinde ne olduğunu bilmek ve beklemeyeceğiniz kötü sürprizlerle karşılaşmamak çok önemlidir. Satınalma fiyatı senetleri, ipotek ücretleri, yeniden yerleşim ücretleri, KDV gibi harcamaların satış fiyatına dahil olduğundan emin olmalısınız.

Elbette, aynı bölgeyle aynı bölgede, eve götürmeyi planladığınız tüm araştırmaların fiyat karşılaştırması yapmayı ihmal etmemesi gerekir. Kimse sadece satın almak için gereken üründen veya maldan fazlasını vermek istemez, değil mi?

Tüm bu aşamalardan ayrıldıktan sonra, kendi evinizi dış etkenlerden korumak için almanız gereken birkaç önlem daha var. Büyük bir fedakarlık göstererek kendi evinizi güvence altına almak için, konut sigortanız olmalıdır.

Konut Sigortası ile Güvence Sağlayın
Olasılıkları her zaman göz önünde bulundurmalı ve bu benim başıma gelmeyen İh bakışından uzaklaşmalısınız. İh Evinizi yangın, sel, hırsızlık gibi onlarca farklı risk faktörüne karşı güvence altına almak için hemen konut sigortası başvuru formunu doldurarak barışçıl bir hayata geçin.

İNŞAAT YAPILANDIRMA KOŞULLARI: Komisyonlar, mülkün gerçek değerinde, vergi değerinden düşük olmamalıdır.
GERÇEK GERİ BİLDİRİM: İşlem fiyatlarında gerçek fiyatı duyurun.
ÖDEME BORÇ ÖDEME: Eksik işlem ücretleri alıcı-satıcı tarafından tahsil edilir. Daha az vergi ödemek için ev faturanızın kesilmesine izin vermeyin.
HESAP: Müteahhitlerden, inşaat şirketlerinden ve brokerlardan ödediğiniz fiyata fatura alın.

YETKİSİZ İNSAN BİLDİRİMİ: Arazi tescil makamları yetkisiz kişilerden muzdarip olabilir ve kayıtsız aracı hizmetleri vergi kaybına neden olabilir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

İçindekiler1 Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek1.1 En Doğru Karar Ev Almak1.2 Ev Alırken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir