Anasayfa / Soru Cevap / Yurt Dışında Banka Hesabı Nasıl Açılır

Yurt Dışında Banka Hesabı Nasıl Açılır

Türkiye’de yaşıyorsun, Yurt Dışında Banka Hesabı Nasıl Açılır ???

Yurt dışında hesab açmak , dünyadaki hemen hemen tüm ülkelerde, kara para aklama önleme (Kara Para Aklama Önleme) düzenlemeleri mevcuttur, böylece bankalar o ülkede ikamet etmeyen yabancılar için zorlaşabilir. Birçoğu sizden fiziksel olarak bir hesap açmak istediğiniz ülkeye gitmenizi isteyebilir.

Bununla birlikte, yurtdışına Erasmus kapsamında veya staj amacıyla gittiğinizde, hesabınızı iade ederken kapatmanız gerekmez.
İnternet üzerinden bir çok bankada çevrimiçi hesap açabilirsiniz. Kimlik kartı, pasaport vb. Hesap açmak için gerekli olan belgeleri posta ile göndermeniz gerekecektir.

HSBC bu bankalardan biridir.
Bununla birlikte, bazı bankalar (örneğin BNPTEB) sizden şahsen o ülkeye gitmenizi isteyebilir. Bir ikametgahınız olmasa bile, hesap açma sürecinde orada olmanız gerekebilir.

Yabancıların banka hesabı açmaları için vatandaşlarıyla neredeyse aynı aşamalardan geçmeleri gerekir. Ancak, bazı bankalarda vatandaşlığa sahip olan müşterilere kredi kartı avantajı verilir ve düşme hakkı vardır.

Avrupa’da hesap açmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?
Yurtdışında hesap açmak vergi açısından büyük avantaj sağlar. Bununla birlikte, güvenlik ve gizlilik kalitesi gibi başka avantajlar da sağlar.

Bankaların çoğunda internet üzerinden hesap açmak mümkündür. Ancak, eğer AB vatandaşı değilseniz ve Fransa’da bir ikametgahınız yoksa, bankalara şahsen başvurmanız yeterlidir.

Hesap işinde ortalama aylık 3.5 Euro. Ancak, bu numara yapacağınız farklı işlemlere göre değişebilir.

Türkiye’de Avrupa ülkelerinde şubeleri bulunmasına rağmen, TEB (Fransa BNP- Türkiye TEB) bu bankaları yasal olarak ifade etse de, hesabınızı başka şirketlere Avrupa kabul ettiği için taşıyamazsınız. Ya da iki banka arasında aynı bankaymış gibi ücretsiz ticaret yapamazsınız

Fransa’da bir Banka Hesabı Açmak:
Fransa, ikamet konusu olmayan ülkelerden biri. Yurtdışında bir banka hesabı açmak ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Fransa’nın şartları şöyle özetlenebilir:

Birçok banka kanalını kullanarak yurt dışında bir hesap açmak mümkündür. Ancak, Fransa AB vatandaşlığı istemiyor ve Fransa’da yaşıyor. Basitçe bankaya başvurun.

Fransa’da bir hesap açmak tamamen ücretsizdir. Hesap işletme ücreti olarak bilinen hesap işlemi için, ayda ortalama 3,5 Euro ödemeniz gerekir. Ortalama olarak adlandırılır çünkü hesap işlem ücreti yapmak istediğiniz her işlem için farklılık gösterir.

Fransa’da hizmet veren TEB, Fransa BNP’si olarak biliniyor. BNP ile TEB arasında, tamamen farklı şartlarda çalışan ve bağımsız hizmetler sunan hiçbir hesabı devredemezsiniz. Aynı banka gibi, iki banka arasında işlem yapamazsınız.

İsviçre ve Hollanda’da bir Banka Hesabı Açmak
İsviçre bankalarından bazıları hesap açarken limit koyuyor. İnternet üzerinden birçok güvenilir şirket bulabilirsiniz. Şirketinizi belirledikten sonra, ortalama 1000 $ ödeyerek bir hesap açabilirsiniz.

Banka hesabınızın aktif olması için en az 1 gün ve en fazla 2 hafta gerekir. Bütün bu koşullar sadece Hollanda için geçerlidir.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

İçindekiler1 Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?1.1 Kredi Notları Neye Göre Veriliyor?1.2 Peki, Kredi Notu Verilirken Nelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir