Anasayfa / Haberler / Zengin Olmak İçin Uymanız Gereken 10 Altın Kural

Zengin Olmak İçin Uymanız Gereken 10 Altın Kural

1) Her kuruşun değerini bilmelisin

Çok az para var. Her para biriminin farklı bir değeri vardır. Paranın değerinin bir kısmı irili ufaklı. Önemli değil. Bir kuruş tek başına anlam ifade etmiyor, ancak paralar bir araya geldiğinde, değer artıyor. Düşüşe dikkat etmeden her kuruşun doğru olduğundan emin olmalısınız. Burada her kuruşun değerini biliyoruz, diyor ki cimri demiyoruz, aksine, paranızın değerini biliyorsunuz ve en küçük ayrıntıyı kaçırmıyorsunuz.

2) Pes etme, ısrar etme

Dünya 3 günlük değil. Her gün yeni bir gelişme ile uyanıyoruz, yeni bir gelişme. Zorluklar sizi korkutmamalıdır. Bugünkü kaybınız yarın kazanamayacağınız anlamına gelmemelidir. Kaybedince hiçbir şey bitmez. Aksine, enerjiyle yeniden başlama deneyimi doğar. Düştüğünüz yerden kalkın ve seyahatinize devam edin.

3) Akılsız Harcama Yapmayın

İnsan hayatı kendisi için yaşar. Dışınızda olanı düşünerek hayatınızı farklı bir yere çekmenin bir anlamı yoktur. Bulunduğunuz yere ve karakter yapınıza göre harcamalısınız. “Ah, öyle diyor” Paranı anlamsızca bağırma. Yarın hiç paranız olmadığında, “ne diyor” diye düşündüğünüz kişi yüzünüze bakmamasını sağlayacaktır.

4) Pahalı ve Planlı Harcamaları Yapın

Asla zengin bir yetiştirme ile yaşamıyor. Parasının hesabını biliyor ve harcadığı parayı çok iyi takip ediyor. “Paranın nereden geldiğini, nereye gittiğini bilmiyorum. Onları bu şekilde karıştırın, hangi varlıklara yatırım yaptıklarını bilirsiniz. Bu nedenle, bilgeliğinizi ve düşüncesizce harcamak yerine, akıllı harcamalar için harcamanız ve mümkünse harcamalarınızı kaydetmeniz gerekir.

5) Gereksiz Giderlerinizi Sonlandırın

Gereksiz olduğunu düşündüğünüz harcamalarınızı yaşam standartlarınızdan ödün vermeden sona erdirebilirsiniz. Bu tür harcamaları sona erdirirseniz, yıl içindeki para miktarını artıracağınızı göreceksiniz. Sigara, alkol vb. Gereksiz ürünleri kullanmayı bırakın. Gereksiz harcamalarımın ne yaptığını düşünüyorsunuz? Elinizde bir not defteri alın, kaleminizi aylık giderlerinize yazın ve ayın sonunda not defterini kontrol edin. Eminim kendine sorgulayacak çok şey bulacaksın, çünkü bu parayı sana verdim.

6) Verimli Çalışma

İnsanlar çalışmaya başladığında tutarlı bir şekilde performans gösteremezler. Bu nedenle işe başlamadan önce kendiniz için bilmeli ve çalışmalısınız. Zengin insanlara baktığınızda, her günün her gün eğlenceli bir tatil olduğunu düşüneceksiniz. Ama öyle değil. Zenginleri ve zenginleri karıştırmayın. Emek açısından zengin olanlar potansiyellerinin ne olduğunu bilenler.

7) Endüstri Taşınırken Kazanç Kazancı

Her sektörün bir günü var. O sırada, bir tarife koyarsanız, sektörde on alırsınız. Böyle zamanlarda bir atılım yapmak için tereddüt etmeyin. Yatırım riski ve risk arttıkça getiri de artar. Ayrıca riski azaltmak için deneyimli insanlara danışmalısınız. Her zaman unutmayacağımı söyleyemezsin. Kazanırken kazananın kazananı kazandığınızdan emin olmalısınız.

8) pazarlık tereddüt etmeyin

Herkes mallarını veya işçilerini en iyi fiyata pazarlamak ister. Bu doğrudur, ancak alıcı için bu mal veya hizmeti en ucuz fiyata almak en iyisidir. Mesela 100 TL’lik iyi bir fiyat ve 100 TL’niz varsa bu ürünlerden birini alabilirsiniz. Ancak bu mülkü 50’ye düşürürseniz, hem malları hem de parayı cebinize alırsınız. Bu yüzden ne elde ettiğini unutma, pazarlık et ve en iyi fiyatı öde.

9) Doğru Yatırımlarla Birikimlerinizi Büyütün

Para kazandık ve bankaya yatırdık. O zaman ne olacak? Enflasyonun yıkıcı etkisiyle para biriminin damga olmasını bekleyecek miyiz? Tabii ki hayır. Biriktirmeksizin, birikmiş paranızı yatırıma dönüştürmelisiniz. Ev, arsa, araba, hisse senedi, ortaklık, altın, para birimi yatırımlarınızı değerlendirebileceğiniz birkaç alandan biridir.

10) Bazı Kazançlarınızı Yatırım Yaparak Yatırım Yapmak

Maaşlı bir çalışan olabileceğiniz gibi iş de yapıyor olabilirsiniz. Önemli değil. Kazancınızın% 10’unu ayırın ve nasıl olursa olsun, altın veya para birimi gibi yatırım araçlarına yatırım yapmayın.

Arama motorlarında zengin olmak, zengin muska olmak, zengin ayet, zengin olmak, zengin dua etmek, zengin olmak için dua etmek, zengin olmak için esmaül hüsna gibi kelimelerle karşılaşabiliriz. Bunları yapmak manevi olarak doğru, ancak aslında yapılması gerekenler de var. Zengin olmak için kollarını sıyırıp işe girmesi gerekiyor.

Hakkında Afinans

Finans

Bunları Da İnceleyebilirsiniz

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar

Tefeciler Nasıl Çalışır ve Neler Yapar? 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 241. Maddesi; Tefeciliğin tanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir